top of page

Одеська Барбі шокує не лише ляльковою красою

Сергій Горицвіт (Одеса)

Такою представило Барбі американське видання V Magazine


Цими днями більш як мільйонна аудиторія шанувальників краси 26-річної одеситки Валерії Лук’янової, яку називають живою лялькою, враз подвоїлася. Посприяло цьому американське флешн-видання V Magazine, виклавши власні знімки фото-сету одеської Барбі в Інтернеті. На думку багатьох завсідників соціальних мереж, своєю осиною талією і ляльковою зовнішністю українка враз затьмарила Венус Палермо, Дакоту Роуз, Анжеліку Кенову та інших  претенденток на звання Барбі. Їй адресовані такі вигуки захоплення, як «Ідеал краси!», «Вилита Барбі!», «Вона затьмарила саму Венеру!», «Інтернет-богиня!». Високі оцінки зумовлені перш за все параметрами Валерії. При зрості175 смвона важить лише42 кг, її талія -48 см, груди і стегна -88 см, носить одяг 34-го розміру й взуття – 35-го.

Однак люди, не схильні оцінювати будь-кого лише за зовнішніми даними, від знайомства з Валерією не в захваті. На їх думку, вона аж надто самозакохана, а закомплексованність на своїй зовнішності навіть спотворила колись досить вродливу й кмітливу дівчину. Та найбільший подив і майже загальне осудження викликає у багатьох її намагання зомбомбувати своїх послідовників, видаючи себе за пришельця з космосу. Одні вбачають у цьому явні ознаки психічного розладу, інші називають це банальним шарлатанством. Тож, як бачимо, шокує одеська Барбі не лише своєю ляльковою красою, а й більш ніж дивною поведінкою. Але про все по порядку.

   Сама себе перетворила на ляльку

Дитинство Валерії пройшло в оточенні ляльок Барбі, яких у неї було з півсотні. Не дивно, що дівчинка прагнула бути схожою на них. Але попервах вона спробувала представити себе в Інтернеті, із яким познайомилася дуже рано, королевою вампірів Нахемою. Вже у 2001 році її щоденник з безліччю колоритних фото й відео, викладений на сервісі щоденників li.ru, став одним із найпопулярніших. Та Валерія прагнула більшого, мріючи стати інтернет-зіркою першої величини. Вона багато разів змінювала свій стиль і сам образ, аж поки років десять тому не вирішила остаточно перетворитися на Барбі. І лише тоді мас-медіа відкрили для себе і широкого загалу цю одеську красуню.

Так Валерія виглядала в 2008 році


На той час вона неодноразово потрапляла на телеканали, а у 2007 році навіть здобула перемогу на конкурсі краси «Міс Діамантова корона України». А щоб уподібнитися Барбі й набути ідеальних форм, миловидній Лук’яновій довелося кинути палити і стати вегетаріанкою, згодом вона навіть відмовилася від молока і яєць й перейшла на одні фрукти. Без хірургічних утручань теж не обійшлося. Хоч сама одеська Барбі стверджує, що обмежилася лише однією пластичною операцією для збільшення грудей, та в це ніхто не вірить.

На всі домагання її руки й серця красуня відповідає, що вона одружена, а в її сім’ї повна ідилія. Її чоловіком став власник будівельної фірми Дмитро Шкрабов, який залюбки витрачає гроші на операції, вбрання та всі забаганки своєї улюбленої Барбі. Народжувати дітей коханому Валерія не збирається, та й він не прагне ними обзаводитися. У справи дружини Дмитро не втручається, вважаючи її заняття творчістю, яка потребує цілковитої свободи.

А Лера, як звуть Валерію її найближчі друзі, нині вже переймається новими, більш епатажними задумами. Створивши сама себе як ляльку Барбі, вона тепер уже навіть цурається цього імені. Однак, як і раніше, вона досить успішно розкручує себе в Інтернеті, але вже під новим псевдонімом  – Аматує, що означає «Богиня сонця».

    Аматує – не від світу цього

Валерія стверджує, що ім’я Аматує нібито походить із сузір’я Плеяд, це  істота іншого виміру, навіть з іншого Всесвіту. Своєю духовною батьківщиною вона вважає мексиканське місто Чічен-Ітца, де жили індійці майя. Разом із чоловіком Валерія щороку їздить туди на відпочинок, а в майбутньому має намір навіть перебратися в Чічен-Ітца в ролі Аматує Цумна – колишньої цариці племені майя.

Такою позиціонує себе Аматує на своїй сторінці ВКонтакті


Валерія переконана, що з дитинства має здібності медіума. А років п’ять тому їй у руки потрапила книга засновника першої у Росії школи позатілесних подорожей Михайла Радуги. Прочитала – і в неї одразу все вийшло. Згодом вона познайомилася з Михайлом, побувала на його заняттях, а він запропонував їй самій вести такі семінари від імені його школи. Тепер одеська Аматує викладає у «Школі подорожей поза тілом». Вона вчить  людей покидати свою тілесну оболонку і подорожувати в астральному світі, відвідувати будь-яке місце на планеті чи у всьому Всесвіті. На її погляд, це дозволяє кожному спілкуватися зі своєю внутрішньою сутністю, розкривати приховані таланти і збагачуватися новими знаннями.

Під час колективних медитацій, які влаштовує у своїй школі Валерія, люди мають отримувати потужний заряд світлої енергетики, відчути себе зірковими братами багатьох тисяч землян, сонячної й галактичних систем. Прилучення до її духовного досвіду не безкоштовне, любителям астральних подорожей два заняття обходяться в сто доларів. А нещодавно Валерія-Аматує представила інтернетспільноті знімки свого двійника, представивши цього «працівника світу» під псевдонімом Енді ЯсноСвітоВер. Він андрогін – міфологічна ідеальна людина, що наділена зовнішніми ознаками обох статей. Андрогіни були покарані богами за хизування своєю красою і силою, розділені навпіл, і відтоді вони змушені шукати свою половину.

Аби переконати всіх, що Аматує не від світу цього, вона час від часу вдається до шокуючи заяв. Не вдаючись у пояснення, в одній з телепередач вона оголосила, що здійснить квантовий перехід і зникне. Куди – це її конфіденційна інформація. Але пізніше на запитання допитливих журналістів сказала, що коли не передумає, то здійснить це не раніше, як років через п’ять.

Раніше Валерія не гребувала нормальною їжею


Зараз, за словами Аматує, вона від сироїдіння перейшла на харчування напоями, згодом має намір обмежити свій раціон лише однією водою, а потім стане праноїдом. Для незнайомих з індуїзмом доцільно пояснити, що праною називають життєву силу, енергію,  яку посилає нам сонце. Як правило, праноїди-сонцеїди, які намагалися жити без їжі та води, вмирали від голодної смерті. Сподіваємося, що Валерія-Барбі-Аматує вчасно схаменеться, а якщо й далі шокуватиме всіх своїми витівками, то обиратиме більш безпечні для здоров’я й життя.

      Барбізація до добра не приведе

Увагою преси й користувачів соціальних мереж Валерія не обділена. Та критиків і відвертих недоброзичливців вона вже має не менше, ніж зачарованих красою живої Барбі. Навіть її американський однодумець 32-річний Джастін Джедлік, який з допомогою численних пластичних операцій перетворив себе на лялькового чоловіка Барбі — Кена, не вважає Валерію за справжню Барбі, називаючи її переодягнутим транвеститом, актрисою, що зловживає косметикою.

Одеську Барбі не раз ловили на обмані. Раніше вона повідомляла, що видалила собі кілька ребер, а тепер прагне це спростувати. Але за даними американського журналу  Vanity Fair, дівчина зробила не одну пластичну операцію, витративши на лікарів  щонайменше 800 тисяч доларів. Інші джерела повідомляють, що таких хірургічних утручань було 32, а операція з видалення нижніх ребер була проведена у Китаї. Жива лялька, яку найкраще знають одесити, применшує свій вік і перебільшує свій зріст. Вони постійно висміюють її потуги видати себе за поетесу й співачку. Спостерігаючи за її відвідинами ресторану, помічають, що харчується вона, як і всі. Недовіру в них викликають навіть її виставлені в Інтернеті фотосесії, бо там усі світлини відретушовані з допомогою фотошопа. Не дарма ж сама красуня навіть найближчим друзям не дозволяє себе фотографувати, аби її шанувальники не побачили, як вона виглядає в житті й не відвернулися від неї.

Переглянувши її виставлені на загальний показ щоденники, одні пересвідчуються лише у недолугості й обмеженості юної особи із захмарною самооцінкою і порожньою головою, інші вбачають у її словах і діях ознаки серйозного психічного розладу. Лише одна здорова думка й спала на розум живій Барбі – вона не хоче мати дітей. І слава Богу, адже така матінка не здатна приділити хоч крихту своєї уваги дитині.

Енді ЯсноСвітоВер та Аматує


Один з психологів, який часто мав справу з подібними пацієнтами, зауважив, що люди з такими психічними аномаліями часто бувають дуже хитрими й винахідливими. Валерію він назвав аферисткою і шахрайкою, яка багатьом молодим дівчатам морочить голову й забиває баки своїми бреднями. Вона закликає їх не до здорового способу життя, а радить задля фігури відмовитися від звичного харчування і фактично стати анурексиками. А це смертельно небезпечно. Та ще більше шкоди фізичному й психічному здоров’ю людей здатні завдати її платні семінари з медитаціями та проповідями астральних байок і сонцеїдення. Чомусь правоохоронні органи досі не поцікавилися у Валерії, чи має вона ліцензію на такі психологічні тренінги.

Останнім часом усе більшого поширення набуває термін барбізація, вживають його у негативному смислі як синонім гламуризації, бажання розцяцькувати свій одяг,  автомобіль, помешкання мультяшними зображеннями. Та найнебезпечніша барбізація для тих, хто за будь-яку ціну прагне стати схожим на живу Барбі чи Кена. Молоді люди, засліплені їхньою  штучною й холодною красою, фактично спотворюють себе, нівечать не лише тіло, а й саму душу.

На завершення цієї розмови раджу батькам, які прагнуть вберегти своїх дітей від барбізації, поцікавитися хоча б статтею про саму ляльку Барбі у Вікіпедії. Цю іграшкову красуню створили американці Рут і Елліот Хендлери і назвали її на честь своєї донечки Барбари. Після сорока років Барбара Xэндлер потрапила до лікарні з підозрою на рак грудей, бо далися взнаки численні пластичні операції. Звертаючись до однієї зі своїх подруг по нещастю, вона тоді сказала: «Я ненавиджу Барбі. Вона мені все життя скалічила. Адже цю ляльку батьки назвали на мою честь – хочеш – не хочеш, а доводилося  виглядати відповідно. Тримайтеся від Барбі подалі!».

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page