top of page

Наші закордоном

Юлія Мостова (Ванкувер)

Українського цвіту по всьому світу. Мабуть, кожен, хто опинявся за кордоном, знає відчуття, коли зустрічаєш земляків: здивування, радість, щирі історії про те, як «доля нас сюди занесла». На щастя, Інтернет та соціальні мережі дарують нам можливість знаходити друзів-українців за тисячі кілометрів від дому. Де б ми не були, з часом починаємо сумувати за рідним словом, українською гостинністю й душевними посиденьками під «Червону руту».


Інстаграм-сторінка «Наші закордоном» (@nashizakordonom) – це соціальний проект, за яким не стоїть жодна комерційна або політична ідея. Єдиний бекграунд цього проекту – одна українська родина, яка за примхами долі опинилася за тисячі кілометрів від батьківщини. На власному досвіді ми пережили всі етапи еміграції, одним з яких є втрата зв‘язків з минулим і розпочате з нуля соціальне життя в чужій країні.

Ідея створити Інстаграм-спільноту, яка дала б можливість спілкуватися українцям з усього світу, виникла раптово – в травні 2017 року. Спираючись на численні історії про нестачу джерел та часу для пошуку знайомств у новому культурному середовищі, була сформована ідея та мета проекту «Наші закордоном». Ми захотіли створити міні-соціальну мережу винятково для українців, які живуть в різних куточках планети. Певне дружнє коло людей, які мають багато спільного, хоча наразі живуть далеко від рідних місць. Спільне коріння, культура, досвід навчання, роботи, сімейних стосунків і навіть святкувань, кухні, музики – все це поєднує нас, таких різних людей, що йменують себе Українці.


На сьогодні вже опубліковано понад 800 історій, знайдено та розпочато листування з понад 3000 українців за кордоном. Проект розширюється не лише за рахунок нових підписників, що хочуть розказати про себе, але і небайдужих, зацікавлених тематикою спільноти жителів України та інших країн. Ми запровадили декілька інтерактивних рубрик, що доповнюють загальну ідею: це і дискусії на різні біля-еміграційні теми, і привітання з днями народження, і навіть обміни поштовими листівками. Ми бачимо, як українці за кордоном в межах нашого проекту знаходять нових друзів, листуються, обмінюються досвідом, допомагають один одному, зустрічаються поза межами Інстаграму – в своїх містах або навіть приїжджають в гості до учасників із сусідніх країн. Тепер ми знаємо, що однією тисячею історій не обмежимося.

У проекті беруть активну участь українці з Канади й, зокрема, Ванкувера. Запрошуємо приєднатися й поділитися своїми розповідями: наша дружня спільнота завжди рада новим знайомствам і голосам земляків з найрізноманітніших куточків світу. Навіть якщо вас занесло за тридев’ять земель, я впевнена, там знайдуться люди з рідного краю, – варто лише подати голос.

0 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page