top of page

Нас покликав сюди Чорний Ворон: Василь Шкляр невдовзі може відвідати і Ванкувер

Мірко Петрів, Віталій Кубацький (Ванкувер)


Василь Шкляр

І повіє огонь новий З Холодного Яру.

                         Тарас Шевченко

Колись в дев’яностих роках до Холодного Яру, що на Черкащині, приїздили лише одиниці – сьогодні ж молодь приїжджає тисячами. А коли питають їх чому вони тут, зазвичай відповідають: “Нас покликав сюди Чорний Ворон”.

Як колись розбуджував сплячий народ Кобзар Тараса Шевченка, то сьогодні будить його сурма повісті Василя Шкляра, “Чорний Ворон” (“Залишенець”).

Книга розповідає про відчайдушну боротьбу українців проти червоних окупантів у 20-тих роках минулого століття.

Розказує автор про повстанську армію, яка стихійно з’явилася тоді, коли головнокомандувач Петлюра та війська УНР знеможені відступили за річку Збруч на окуповану уже поляками Галичину.

Особливо важливо, що Василь Шкляр чітко демонструє як “східняки” створили свою  легендарну та нескорену українську повстанську армію ще більше як двадцять років до появи аналогічної військової сили (УПА) на Галичині та Волині.

На відміну від теми ОУН-УПА, яка постійно широко дискутується в українському суспільстві, грізна армія Холодноярської Республіки ще чекає свого всенародного визнання і безумовно стане предметом особливої гордості жителів Центральних та Східних областей України

А це уже фундамент на якім можна будувати українську націю. Адже нас не розділяють якісь вигадані окремі історії Сходу і Заходу, а об’єднує одна і та сама боротьба проти спільного ворога.

Саме на ґрунті цього історичного єднання, усвідомлення спільності та спадковості боротьби за Незалежність, як на Сході так і Заході,  під одним синьо-жовтим стягом, може бути побудована соборна українська держава.

Громада українців Ванкуверу і Британської Колумбії має шанс невдовзі зустріти Василя Шкляра. Планується тур славного автора по кількох канадських  містах, зараз ведуться перемовини про візит пана Шкляра до Ванкуверу.

Щоб цей план успішно реалізувався потрібна активна підтримка та зацікавленість нашої місцевої української громади. Тож чекаємо ваших відгуків, якщо ви бажаєте поспілкуватись із Василем Шкляром або допомогти в організації його візиту до Ванкуверу – пишіть нам у редакцію.

Сподіваємось, що в березні 2012-го зможемо гордо сказати, що і нас покликав сюди Чорний Ворон.

Для тих хто хотів би більше дізнатися про знаменитого автора, пропонуємо посилання на його інтерв’ю на УНІАН.

Про вручення В.Шкляру Народної Шевченківської Премії можна прочитати на Історичній Правді.

А тим, хто ще не читав «Чорного Ворона», нагадуємо, що книга є доступна у нашому Книжковому Клубі.

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page