top of page

Молоді українські таланти поруч

Чорноморець (Ванкувер)

У сусідньому Едмонтоні (недалеко від нас за Канадськими мірками) зараз мешкає юна українська поетеса Мирослава Уніат.  Мирослава є студенткою магістерської програми Сучасних мов і культурології Університету Альберта.

Мирослава Уніат


Народилася Мирослава Уніат 8 грудня 1988 року в м. Києві. Коли дівчині було лише шість років, сім’ю спіткало велике горе – від тяжкої хвороби померла мама. І вона разом з татом та старшими сестрами Наталією і Мариною переїжджають на батьківщину матері в с. Берлози, що на Козелеччині. Згодом пішла в перший клас сільської початкової школи. Закінчивши початкову школу, Мирослава продовжила навчання у Козелецькій гімназії N1, де працювала дитяча літературна студія “Паростки”. Минулого року закінчила філологічний факультет Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя.

Коли авторка навчалась в одинадцятому класі, вийшла в світ її перша збірка віршів “Світанок Музи”.  Згодом з’явилась її друга збірка “Акустика серця” презентація якої проходила у конференц-залі “Слов’янський” готелю Либідь у вересні минулого року.

 Невдовзі Мирослава планує представити свої твори у Ванкувері, який планує відвідати восени. Крім класичної поезії в коло зацікавленостей талановитої дівчини входять пісні, відеопоезія та український політичний фольклор який вона зараз досліджує в Університеті Алберти.

Літературну сторінку Мирослави можна відвідати тут: litclub.org.ua

Наразі узгоджуються питання про місце і час проведення зустрічи української громади Ванкуверу з поетесою і просто чарівною дівчиною Мирославою Уніат. Слідкуйте за повідомленнями про це на сайті Українського Ванкуверу www.ukrainianvancouver.com.  Щиро вітаєм організації та приватних осіб які б могли фінансово посприяти відшкодувати дорожні кошти Мирослави між Едмонтоном та Ванкувером. З цією метою також контактуйте www.ukrainianvancouver.com.  Наводимо деякі з віршів поетеси.

 • • •

Вони вірять у іншого Бога,

До храму відвикли ходити…

В молитві яка допомога?

Якими зростуть їхні діти?

І моляться тільки банкнотам,

Обожнюють плотські забави,

Та в кожного радості квота,

І щастя ліміт є і слави.

Вони не живуть, а жирують,

Нечесність видніша щомиті,

Моральність хронічно плюндрують,

Живуть в автономному світі.

Щодня в них фуршети і клуби,

Вечірки, гламур і розваги

І чорта цілують у губи,

На це не звертають уваги.

Шикарних авто у столиці

Все більше і більше, як бачим,

А вірш цей лежить на полиці

І тихо печально лиш плаче.

Бо мають вони свого Бога

Й до храму відвикли ходити,

Та всім до одного дорога,

 Не в силі це й гроші змінити…

  • • •

МРІЯ  ПРО  МРІЮ Нестримне  прагнення  породила Надія… Й  раніше  я  мріять  уміла… О  мрія! Тепер  оця  мрія  у  серці Стукоче… Не  хоче  нездійснення,  смерті, Не  хоче… Мрія  мріє  побачити  світ, Не  знаю… Чи  прийде  колись  ота  мить  – Вагаюсь… Та  звідки  оцей  песимізм Узявся  ?.. Мрію,  щоб  кожному  світ Всміхався…

0 views0 comments

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page