top of page

Мальовнича Ванкуверщина – Провінційний Парк ‘Каньйон Кокіхала’

Олександр Коваленко (Ванкувер)

Свій перший фоторепортаж з серії під умовною назвою «Мальовнича Ванкуверщина» я вирішив розпочати з Провінційного Парку Каньйон Кокіхала (Coquihalla Canyon Provincial Park), що в двохстах кілометрах від Ванкуверу поблизу невеличкого містечка Хоуп («Надія»). Це містечко відоме як «канадська столиця бензопилкового різьблення по дереву», бо тут навчились випилювати бензопилами цілі скульптури.  Однак мова зараз піде не про них, а про найпримітніші «архітектурні принади» парку, якими є закинуті залізничні тунелі, що були вирубані в скелях на неймовірній висоті в часи пізньої золотої та срібної лихоманки та мали за мету зменшити економічне домінування з боку США, яке невблаганно нависало над Британською Колумбією зокрема та Канадою в цілому в ті буремні часи (щось це мені нагадує?).


IMG_1262-600x400

Тунелі були частиною залізничних шляхів, збудованих Канадською Тихоокеанською Залізницею (CPR) в 1914 р. та названих Залізницею Долини Чайників (Kettle Valley Railway (KVR). Між іншим, я в повному захопленні від вигадливості, з якою канадці дають назви своїм географічним одиницям (наприклад, в сусідній провінції Альберта є місто під назвою «Медична Шапка»). Мабуть, губернатор Британської Колумбії зачитувався Шекспіром, бо всі станції, що належали до Залізниці Долини Чайників були названі на честь героїв його п’єс, а наші тунелі стали йменуватись тунелями Отелло. Ймовірно, на таку драматичну назву наштовхнула карколомна висота, на якій вони знаходяться.


IMG_1168-600x399

Нова залізниця була важливим інфраструктурним проектом свого часу і стала частиною торгівельних шляхів компанії Гудзонової Затоки. Нагадаємо, що компанія Гудзонової Затоки (англ. Hudson‘s Bay Company, фр. Compagnie de la Baie d’Hudson)  була заснована кмітливими британцями ще в ті легендарні часи, коли батько Хмельницький брав облогою Варшаву.


IMG_1286-600x400

На жаль, колії розмило паводками в 1959 році, але, на щастя, з 1986 р. на їх місці засновано Провінційний Парк Каньйон Кокіхала. З висоти здається, що хтось налив у гірську ріку трохи зеленьки. Неймовірні скелясті пейзажі парку запали в око голлівудським зіркам, тут було знято багато карколомних сцен з американських бойовиків. Зокрема, саме на цих скелях зависав славетний Рембо у фільмі Перша Кров, змагаючись із клятим лиходієм у вертольоті. Як ми всі добре пам’ятаємо, Рембо виявився справжнім козарлюгою та дав гідну відсіч підступному гвинтокрилу.


IMG_1330-600x466

По дорозі з Хоуп також є можливість оглянути водоспад Фата Нареченої (Bridal Veil Falls) Тож щиро запрошуємо всіх відвідати справжні перлини паркового мистецтва Британської Колумбії!


IMG_1165-465x700

Фото автора.

0 views0 comments

댓글

댓글을 불러올 수 없습니다.
기술적인 오류가 발생하였습니다. 연결 상태를 확인한 다음 페이지를 새로고침해보세요.
Post: Blog2_Post
bottom of page