top of page

КУК вітає Ірену Белл з отриманням медалі Діамантового ювілею королеви Єлизавети II

Конґрес Українців Канади, прес-реліз

Оттава – 17 квітня, 2013

Конґрес Українців Канади радий привітати пані Ірену Белл з Оттави з нагоди вручення їй Медалі діамантового ювілею Королеви Єлизавети II сенатором Райнелом Андрейчуком під час церемонії на Парламентському пагорбі, яка відбулась  вчора за участі виконавчого директора КУК Тараса Залуського та посла України в Канаді Вадима Пристайка.


Irena Bell presented Medal by Sen. Raynell Andreychuk

“Для мене велика честь вручити Ірені медаль діамантового ювілею Королеви Єлизавети II. Рекордний стаж громадської роботи та відданість питанням, важливим для Канади і нашої громади, є видатними”, заявив сенатор Райнел Андрейчук. “Ірена була і надалі є одним з непомітних героїв нашої громади, яка заслуговує на визнання”.

Народившись у Кракові, оскільки її батьки втекли з захопленої комуністами Західної України, Ірена Белл (уроджена Зайшлій) виросла в Монтреалі, де брала активну участь в діяльності української громади. Вона отримала диплом вчителя, ступінь бакалавра мистецтв від Лойоли в Монтреалі і Ступінь бакалавра гуманітарних наук від Університету в Торонто.

В Оттаві вона працювала з 1974 по 1995 роки в мультикультурних програмахфедерального уряду, згодом виконувала обов’язки керівника відділу багатомовного бібліотечного обслуговування Національної бібліотеки Канади. Пізніше, з 1996 по 2005, Ірена Белл була координатором кафедри українознавства Університету Оттави. Вона вільно говорить англійською та українською, і володіє французькою та іншими мовами.

З 2003 року Ірена випускає і проводить щотижневу українську радіопрограму в Оттаві (CHIN, 97,9 FM), яка є також доступна і через Інтернет (http://chinradioottawa.com). Раніше вона була ведучою телевізійної програми «Український профіль» на Роджерс ТБ в Оттаві.

Ірена продовжує брати активну участь в діяльності української громади та інших громадських організацій. З 1997 року вона випускає в Оттаві щомісячний календар українських подій, який широко розповсюджується через електронну пошту, веб-сайти, ЗМІ та у громадських місцях.

Ірена була і є в органах правління українських організацій, а також організувала багато подій протягом багатьох років. Двічі вона була президентом Українсько-Канадської Професійної та Бізнес Асоціації в Оттаві (УКПБА), редактором бюлетеня УКПБА та віце-президентом Конґресу Українців Канади (Оттава).

Ірена також входить в Раду директорів Канадського Фонду українських досліджень, і є старшим радником Ради директорів кафедри українознавства в університеті Оттави.

Ірена була радником Канади у Державній історичній бібліотеці України, у Києві в 1995 році, що було частиною проекту Канадсько-Української програми партнерства, фінансованої урядом Канади через інститут державного управління Канади.

Ірена брала активну участь в українській молодіжній асоціації “Пласт”, танцювальному ансамблі Марунчак (Монтреаль), викладала в українській школі.

Ірена Белл була першою, хто отримав Премію Філіпа Коновала від УКПБА Оттави в 1995 році за довготривалу волонтерську службу для української-канадської громади. Вона також отримала нагороду за волонтерську службу Конґресу Українців Канади і нагороду за 20-річну волонтерську службу від Уряду Онтаріо.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page