top of page

Конґрес Українців Канади оголошує Всеканадський Тиждень Вшанування  Жертв Голодомору, 2015

“У нас ніколи не було молодості. Ми були винними. Ми лише не знали за що, за які гріхи. Лише за це, що ми були українці. Але ми вижили. Я хочу думати що ми вижили тому, щоб розповісти і засвідчити нашу історію. ” – Галина Губка, пережила Голодомор , Полтавська область.

23 листопада 2015 року – Конґрес Українців Канади розпочинає Всеканадський Тиждень Вшанування Жертв Голодомору від 23-29 листопада щоб  спільною пам’яттю з канадцями вшанувати жертви Голодомору  та поділитися свідченнями про цей акт геноциду.

Holodomor-Edmonton

Photo – Serhiy Kostyuk. The world’s first monument (Edmonton, AB, 1983) to the victims of the Holodomor-Genocide in Ukraine 1932-33.


Голодомор – це масове знищення мільйонів жителів Української РСР та інших територій Радянського Союзу шляхом примусового голодування, яке організувала держава у 1932-33 роках.

Це був геноцид проти українського народу вчинений комуністичним режимом Йосипа Сталіна, який намагався придушити волю українського народу до незалежності.

У 1932-33 роках українці масово помирали, а світ мовчав. У 2015 році ми повинні говорити та ділитися свідченнями про Голодомор, допомагаючи іншим усвідомлювати наслідки дій тоталітарного режиму у втіленні своїх імперіалістичних амбіцій.

Завдяки нашим зусиллям Федеральний уряд Канади визнав Голодомор актом геноциду, що дало поштовх усій міжнародній спільноті; таке ж рішення було прийняте провінційними урядами канадських провінцій – Саскачевань, Альберта, Манітоба, Онтаріо, Квебек. Ми і надалі повинні спрямовувати наші зусилля для поширення знань про Голодомор по всій Канаді та цілому світі, аби наступні покоління пам’ятали, вивчали та усвідомлювали ці трагічні сторінки нашої історії.

У суботу, 28 листопада 2015 року, в Міжнародний День Пам’яті Голодомору і Всеканадський День Пам’яті Голодомору, Конґрес Українців Канади закликає всіх канадців

  1. Вшанувати жертви Голодомору хвилиною мовчання та молитвою о 19:32 по місцевому часу

  2. Запалити свічку пам’яті  у ваших оселях

  3. Взяти участь у місцевих заходах пам’яті жертв Голодомору

У Ванкувері вшанування відбудеться 28 і 29 листопада, деталі за лінками нижче: http://ukrainianvancouver.com/nov-282015-holodomor-maidan-commemoration-in-vancouver/ http://ukrainianvancouver.com/holodomor-commemoration-sunday-november-29-2015/

Вічная Пам’ять жертвам Голодомору-геноциду 1932-33 років

Україна пам’ятає – Світ визнає!

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page