top of page

Конґрес Українців Канади засуджує підписання "неконституційного закону про мови"

Конґрес Українців Канади, прес-реліз

Оттава, 10 серпня 2012 року


Конґрес Українців Канади виразив збентеження з приводу підписання Президентом України Віктором Януковичем закону, який робить російську мову офіційною в деяких регіонах України.

“Конґрес Українців Канади вважає Проект закону Про засади державної мовної політики як такий, що суттєво порушує Конституцію України та є великою загрозою існуванню української мови в Україні”, зазначив Національний Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод.

Конґрес Українців Канади (КУК) засуджує підписання закону Президентом Януковичем як крок назад, що зашкодить українській мові та призведе до подальших громадянських і політичних заворушень в Україні.

“Україна повинна об’єднатися як нація – як один народ”, заявив Павло Ґрод. На жаль,Верховна Рада і Президент продовжують просувати закон, що веде до роз’єднання, зрушень і насильства в Україні. Сподіваємося, що Конституційний Суд України матиме моральну силу і політичну незаангажованість визнати цей закон як неконституційний.”

“Конґрес Українців Канади і українська громада багато працювали над тим, щоб висловити занепокоєння з приводу цього закону. Ми писали до Президента Януковича і спікера Литвина сподіваючись, що наші занепокоєння будуть почуті”, зазначив Павло Ґрод. “Ми глибоко розчаровані підписанням цього закону і вважаємо, що це було зроблено з політичних та виборчих причин, без стурбованості за українську мову чи українську націю”.

Не тільки Конґрес виступає проти цього закону. Багато громадських організацій, таких як Світовий Конґрес Українців разом із міжнародними і українськими фахівцями, включаючи Марину Ставнійчук, радника Президента Януковича, зазначили, що положення закону є неконституційними. За більш детальною інформацією з приводу заяви пані Ставнійчук, де вона висловлює свою думку, натисніть тут.

Друга найбільша діаспора в світі, українсько-канадська громада продовжує гордо плекати українську мову, культуру й історію протягом 120 років. П’ять поколінь українських канадців читають, пишуть і співають українською мовою. Ми віримо, що прийде день, коли люди в Україні будуть любити українську мову так, як її люблять в Діаспорі.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page