top of page

Конґрес Українців Канади завершив успішну виїзну презентацію в Манітобі

Конґрес Українців Канади, прес реліз

Вінніпеґ, 23 квітня 2013

Національний президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод та виконавчий директор Тарас Залуський вдало завершили перший етап виїзної презентації Національного КУК успішними зібраннями у Вінніпезі, Брендоні та Давфині 5-7 квітня 2013.

“Ми здійснили дуже вдалий візит до Манітоби і нас підтримує дієва та активна громада, яку ми зустрічали на всій території провінції. Українці в Манітобі є згуртованою і зацікавленою спільнотою. Метою нашої виїзної презентації була зустріч з членами нашої громади по всій провінції, щоб дізнатися про проблеми і турботи місцевої спільноти та надати їм підтримку в рамках роботи Національного Конґресу та Провінційної ради Манітоби,” заявив президент Національного Конґресу Павло Ґрод. “У нас були успішні зустрічі з лідерами громади у Вінніпезі, Брендоні та Давфині, які завершилися історичним створенням нових філій КУК в Давфині та Паркланді. У нас також була жвава дискусія, під час якої українська громада Вінніпеґу висловила своє обурення з приводу зневажливого ставлення, якого в даний час зазнає українська громада від Канадського музею прав людини.”


L-R: Taras Zalusky, Paul Grod, Metropolitan Yurij (Kalistchuk), Rev. Victor Lakusta, Walter Dlugosh

Пан Ґрод і пан Залуський, разом із скарбником Національного КУК Володимиром Длуґошем, мали зустріч з митрополитом Юрієм (Каліщуком) Української Православної Церкви в Канаді для обговорення співробітництва та питань, що представляють взаємний інтерес. Група зустрілася також з кількома Провінційними і Федеральними посадовими особами.

У зібраннях з питань розвитку громади у Вінніпезі, Брендоні та Давфині брала участь Президент Провінційної ради Манітоби Конґресу Українців Канади пані Оксана Бондарчук, а також колишня президент КУК Манітоби пані Леся Швалюк.

“У громадах, які ми відвідали, у Брендоні або Давфині, існує очевидне бажання бути частиною чогось більшого, частиною української громади Манітоби, отже ми можемо працювати разом і підтримувати один одного,” заявила президент Провінційної радиКУК Манітоби Оксана Бондарчук. “Чи ми мали зустрічі з лідерами громади в Брендоні, де був проявлений інтерес до об’єднання під знамено КУК, щоб посприяти українській молоді, культурним і мовним програмам , чи в Давфині, де ми організували історичну нову філію, всюди ми бачимо бажання спільноти об’єднатися під парасолькою Конґресу Українців Канади.”

Група зустрілася з лідерами громади Брендону в п’ятницю, 5 квітня в Українському читальному залі та обговорили проблеми і можливості для співпраці. У суботу група побувала в Давфині, де відбулась зустріч з місцевим членом Парламенту РобертомСопуком, щоб обговорити пріоритети громади. Після цього були історичні Установчі збори філії КУК у Давфині (див. окремий прес-реліз)  і зустріч з молодими українськими професіоналами у Вінніпезі в суботу ввечері.


В неділю Національний президент КУК, Павло Ґрод, звернувся до переповненого залу Просвіти, щоб представити громаді оновлену інформацію про стан справ у Канадському Музеї прав людини, щодо питань, які становлять інтерес для української громади Канади. “Громада вражена і стривожена поточним спрямуванням Канадського музею прав людини і голосно заявила про своє занепокоєння, а також закликала КУК зробити все необхідне, щоб зобов’язання, які взяв на себе Музей прав людини, були виконані,” заявила пані Бондарчук. “Ми будемо мати лише одну можливість, щоб отримати це право. Прийшов крайній термін перейти до дій, щоб переглянути всі варіанти і переконатися, що у самому серці української громади Канади діє Музей з відповідним, справедливим і всеохоплюючим змістом та експозиціями, які представляють трагедії Голодомору, Перші операції інтернування в Канаді, а також знущання, прояви расизму та гноблення, яких зазнали українські канадці, котрі освоювали Захід і будували цю провінцію.”

КУК почув від громади багато пропозицій щодо дій, в тому числі: просити Парламент розпустити Раду Музею, звільнити адміністрацію музею або розпочати акцію з прав людини проти музею.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page