top of page

Конґрес Українців Канади висловлює глибокий сум з приводу відходу у вічність Ераста Гуцуляка

Конґрес Українців Канади

4 березня, 2013 – Оттава, Канада

З глибоким сумом Конґрес Українців Канади сповіщає, що 2 березня 2013 року пішов з життя Член Консультативної ради КУК пан Ераст Гуцуляк (Erast Huculak)  після раптової і короткотривалої боротьби з раком.

Erast Huculak, C.M. (1930 – 2013)


“Від Конґресу Українців Канади та всіх її асоційованих членів хочу висловити наше глибоке співчуття дружині Ераста – Ярмілі, його дітям та внукам, а також його родині та друзям”- заявив Павло Ґрод, Президент КУК. “Ераст був справжнім лідером нашої громади і невід’ємним членом Консультативної ради КУК, на чию мудру і щиру пораду я завжди міг розраховувати. Його будуть пам’ятати як людину, яка суттєво вплинула на Канаду і на Україну, за його працю для розвитку освіти української громади в Канаді, а також його шляхетність як волонтера та спонсора громади. З його відходом громада українців Канади зазнала величезної втрати. Його теплого характеру буде бракувати усім, хто мав приємність бути з ним знайомим. Нас будуть зігрівати мемуари Ераста «Моя дерев’яна валізка», які одночасно є і цікавою лектурою, і настановою до діяльності нашої громади».

Пан Гуцуляк народився в Україні і разом з батьками еміґрував до Канади у 1948. Він заснував та був Президентом компанії «Medical Pharmacies Group».

На додаток до успішної кар’єри пан Гуцуляк був дуже активним членом громади українців Канади, брав участь у роботі численних організацій. Усвідомлюючи важливість Українських молодіжних асоціацій пан Гуцуляк, не шкодуючи свого часу та енергії, став лідером (станичним) у Пласті, був Президентом Товариства Прихильників Руху в Канаді та заснував і очолив Канадський Фонд «Діти Чорнобиля».

У 1989 з ініціативи пана Гуцуляка було засновано Кафедру української культури та етнографії в Університеті Альберти.

Серед його численних справ як філантропа і керівника відзначимо те, що пан Гуцуляк придбав і передав приміщення для першого Посольства України в Канаді.Пан Гуцуляк підтримував громаду фінансово, жертвуючи значні суми грошей на ряд ініціатив Конґресу Українців Канади, у тому числі на поширення інформації про Голодомор-геноцид, на поточну діяльність Конґресу. Нещодавно пан Гуцуляк придбав новий комплекс для Української молодіжної асоціації Пласт у Торонто і зробив значний внесок у створення Меморіалу пам’яті жертв комунізму перед Верховним судом Канади в Оттаві.

Пан Гуцуляк отримав визнання за свою працю і йому було присвоєно найвищу нагороду Конґресу Українців Канади – «Медаль Шевченка» у 1995. Крім того, був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у 1996 та ІІ ступеня у 2001 році від Президента України. Він був удостоєний ступеня Почесного Доктора Права Університету Альберти, 2001. У 2003 пан Гуцуляк був призначений Почесним Консулом України в Канаді, у 2006 році його представлено до нагороди Орденом Канади, а у 2013 році – до нагороди Медаллю Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети II.

Конґрес Українців Канади хотів би скористатися цією можливістю, щоб вшанувати пам’ять про пана Гуцуляка і віддати йому шану за присвяту громаді українців Канади та внесок у становлення незалежної України.

Ми просимо Бога пам’ятати про сім’ю Ераста Гуцуляка в цей важкий для неї час і дарувати Ерастові життя вічне в Його Небесному домі

Вічная Пам’ять – May His Memory Be Eternal

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page