top of page

Конгрес Українців Канади у Ванкувері та Британській Колумбії – вибори 2015

18 квітня 2015 року відбулись чергові річні збори Конгресу Українців Канади Ванкуверського Відділу (КУК-ВВ) та Відділу Британської Колумбії (КУК-БК). Цікавою ця подія для нашої громади є насамперед зважаючи на зростання авторитету Національного Проводу КУК на арені канадської, української та міжнародної політики.

Нагадаємо, що КУК як національну організацію – надбудову було засновано у 1940 р.  для координації праці українських організацій Канади та представництва української громади назовні, насамперед перед урядом Канади. 75 років історії показали що КУК успішно склав цей іспит часом, вийшовши із своїм впливом далеко за межі «діаспорної» дяльності, як приклад наведемо нещодавній візит Президента КУК п. Павла Грода до України в складі делегації Прем’єр Міністра Канади Стівена Гарпера.

Чому Канада, один із найпотужніших гравців на світовій політичній арені, країна «великої сімки» стала найбільшим другом України? Цікаво пише про це п. Грод у своїй статті «Canadian Values are Ukrainian Values». Нагадаємо, що Президента КУК було визнано одним із сотні найбільш впливових людей, що визначають зовнішню політику Канади, також він є одним із 13 канадських високопосадовців до якого Росія застосувала санкції – заборону на в’їзд.

Та повернімось до справ у Бритійській Колумбії, чи все так просто на Західному узбережжі? Згідно даних статистики у провінції проживає близько 200 тисяч осіб українського походження, із них 80 тисяч у Ванкувері. Це потужний ресурс із великим потенціалом, з яким не може не рахуватись місцевий уряд. А також це великий простір для роботи та відповідальності для місцевих відділів КУК.

Що зроблено, які плани на майбутнє та які виклики стоять перед місцевою українською громадою говорилось на зборах, де були представлені складові організації КУК-БК, КУК-ВВ та гості.

Одним із основних питань, що обговорювались, була проблема репрезентативності – наскільки КУК представляє усе розмаїття зареєстрованих та неформальних організацій, груп, гуртків, які діють у Ванкувері, а також питання оновлення керівництва – усі погодились що представники молодого покоління та новоприбулі емігранти повинні перебрати управління на себе.

Слід зазначити, що керівництво (екзекутива) КУК-БК не оновлювалась тривалий час, багаторічним Президентом КУК-БК (із 2007 р.) був п. Анатолій Цяцька, багаторічним Президентом КУК-Ванкувера (із 2012 р.) був п. Мірко Петрів. Для довідки додамо, що КУК-БК об’єднує 2 відділи: КУК-Ванкувер та КУК-Вернон (Президент п. Роман Чиж). Усі присутні погодились що час передати справи «в руки молодим», які можливо краще розуміють тонкощі роботи із новоприбулими емігрантами та зможуть залучити молодь до лав організацій КУК.

Зрештою обговорення завершилось виборами нової управи КУК-Ванкувер, яка одночасно виконуватиме роль і управи КУК-БК. Тож обличчями оновленого КУК стали:

Президент – п. Ярослав Гаврилко – адвокат, магістр права, асоційований партнер у місцевій юридичній фірмі у галузі сімейного права, випускник університетів у Канаді та Великобританії, уродженець Прикарпаття. (Більше про п. Гаврилка можна дізнатись у його інтерв’ю).

Віце Президент – п. Валерій Шевчук, за фахом інженер, працює в Університеті Британської Колумбії.

Скарбник – п. Олександр Коваленко – спеціаліст зі страхування та управління ризиками.

Помічник скарбника – п. Софія Пилипенко, за фахом фінансист, працює в туристичній компанії.

Секретар – п. Віталій Кубацький, за фахом лікар, навчається на факультеті післядипломної освіти Університету Британської Колумбії.

UCC-BC

Зліва направо: Олександр Коваленко, Ярослав Гаврилко, Софія Пилипенко, Віталій Кубацький


Допомагати та передавати досвід молодій команді будуть минулі Президенти місцевих відділів КУК – п. Ярема Ковальчук, п. Мірко Петрів, п. Анатолій Цяцька.

Відразу після виборів управі довелось стикнутись із масивом адміністративної роботи – наведення порядку в організаційній структурі, фінансовий аудит та звітність, налагодження зв’язків із місцевими українськими організаціями, провінційним і федеральним урядом Канади.

Першим виходом на «велику сцену» канадської політики для оновленого КУК-БК стала участь у консультаціях із державним міністром Еліс Вонг (Minister of the State Alice Wong) та працівниками канадського Департаменту із міжнародних справ, торгівлі та розвитку (Department of Foreign Affairs, Trade and Development, DFADT) та провінційної Ради з питань Міжнародної співпраці (BC Council for International Cooperation, BCCIC)

Натхненна увагою канадського уряду до української діаспори, команда КУК-БК продовжує підтримувати зв’язок з місцевими представниками BCCIC та Університету Саймона Фрейзера (SFU) для подальшого обговорення можливих проектів. Зокрема, йдеться про створення порталу для обміну досвіду та пошуку партнерств між маленькими організаціями представників різних діаспор, а також ідея стратегічної підтримки країн, яким допомагає DFATD, через вдосконалення освіти та обмін студентами і працівниками.

UV_1 (1024x683)

Представники КУК на зустрічі з Міністром Еліс Вонг (в центрі)


У культурно-представницькій сфері КУК-БК виступить одним із співорганізаторів української делегації на параді до Дня Канади (Canada Day Parade) та також на мультикультурному фестивалю Фюжн (Fusion Fest), що відбудуться у липні. У планах також відзначення Дня Незалежності України – 2015.

Та звичайно що головним фокусом діяльності КУК є сьогоднішня ситуація в Україні – допомога Батьківщині може бути надана як шляхом лобіювання інтересів України на рівні провінційного уряду (нагадаємо, що раніше Прем’єр БК Крісті Кларк оголосила про надання фінансової допомоги Україні) так і через ряд благодійних ініціатив. Стосовно останніх слід зазначити, що у Ванкувері ще з часів Майдану діє ряд організацій та груп, які успішно працюють над гуманітарними проектами для української армії та сім’ям поранених та постраждалих під час війни на Донбасі. Зокрема йдеться про Кленову Надію для України, Жовто Блакитні Лінії Життя та Тепла, Козацьку Раду Ванкувера та інші.

Як бачимо, багато роботи попереду, тож бажаємо новообраній управі КУК-БК сил та натхнення у здійсненні їх планів та задумів.

(с) Український Ванкувер

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page