top of page

Комітет закордонних справ Канади розпочинає у трьох містах України слухання про права людини в Украї

Ліга Українців Канади, прес-реліз

Київ – 14 травня, 2012

Представники української спільноти Канади поїхали у відрядження в Україну на запрошення дерутатів Постійного комітету з питань закордонних справ та міжнародного розвитку Канадського Парламенту. Делегація складається із 7 членів Парламенту Канади, які будуть проводити слухання в Києві, Харкові та Львові. Слухання відкриті для громадськості та медіа і триватимуть 4 дні.

“Ці історичні слухання про стан прав людини в Україні є продовженням роботи Постійної Комісії, яка розпочалася у жовтні 2011 року і продовжилася у березні 2012 р. спільно з Конференцією Україна на Перехресті яка відбулася в Оттаві у березні та проходять у ключовий момент розвитку демократії в Україні», – зазначив Тарас Залуський, виконавчий директор Конгресу українців Канади.

«Можливість комітету відвідати Україну дозволить делегатам наочно побачити стан дотримання прав людини, вибіркового заполітизованого судочинства і верховенства права в Україні. Це стане дуже вагомою інформацією для комітету, коли він напише звіт для майбутніх спільних українсько-канадських урядових заходів»

Делегація Парламентського комітету складається із:

  1. Боб Декерт, Парламентський Секретар Міністерства Закордонних Справ;

  2. Люіс Браун, Парламентський Секретар Міністерства Міжнародної Співпраці (CIDA);

  3. Дейв Ван Кестерен,  член Парламенту (округа: Чатем – Кент – Ессекс)

  4. Ніна Ґрейвал,  член Парламенту (округа: Флітвуд Порт Келс)

  5. Лінда Дункан,  член Парламенту (округа: Едмонтон-Страткона)

  6. Ральф Ґудейл, член Парламенту (округа: Васкана)

  7. Олександрин Летондрес (округа: Луі Сент Лоран)

До складу делегації також увійшли представники української спільноти Канади:  Тарас Залуцький, виконавчий директор Конгресу Українців Канади, Богдан Онищук, Голова Канадської Української Фундації, і Борис Потапенко, Виконавчий Директор Ліги Українців Канади.

“Робота постійної комісії буде мати вирішальне значення при оцінці ситуації в Україні. Важливим є відвідування Харкова (схід України) та Львова (захід України), щоб доповнити роботу в Києві,»– зазначив Богдан Онищук. «Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні наступних кроків у майбутній співпраці з Україною, включаючи важливість великої місії спостерігачів під час виборів у Верховну Раду цієї осені.“

Комітет проведе кілька сесій слухань на такі теми: вибіркове судочинство, стан економічного та бізнес-клімату в Україні, ситуація із громадянським суспільством та правозахисними організаціями, розвиток політики в Україні, підготовка до майбутніх виборів у Верховну Раду, і розвиток економіки по регіонах. На додачу, представники Комітету зустрінуться із представниками Комітету закордонних справ Верховної Ради України, Заступником міністра закордонних справ України, представниками Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Центральної виборчої комісії і Уповноваженим з прав людини Верховної Ради України, а також із громадськими організаціями та правозахисними спілками.

«Факт прибуття цієї делегації до України, який пов’язаний із історичними слуханнями у Комітеті закордонних справ 5 і 7 березня 2012 року є для Канадського парламенту виявом бажання допомогти українському суспільству стати на шлях розвитку демократії в державі. Перш за все важливим для урядовців на власні очі побачити факти відступу демократичних принципів,» зазначив Борис Потапенко, Виконавчий директор Ліги Українців Канади.

Слухання розпочнуться цього ранку сесією про вибіркове судочинство із Євгенією Тимошенко, дочкою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко; Іриною Луценко, жінкою екс-міністра  внутрішніх справ Юрія Луценко, Валентина Іващенко, жінка Валерія Іващенко і їхніми представниками, яка продовжиться сесією із представниками Генеральної прокуратури, уповноваженим із прав людини Верховної раді України; представниками пенітенціарної служби України та Міністерства юстиції України.

Прес-конференція учасників делегації:

Львів, четвер, 17 травня 2012, год. 17:00

Готель Нобіліс, вул.Фредра 5 Додаткова інформація за телефоном: +38 050 330 3269

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page