top of page

Зимові вакації – Південно-Східна Азія

Чорноморець (Ванкувер) 


Андаманське море

Коли за вікном хуртелиця(як зараз в Україні) або холодний дощ (як у Ванкувері), хочеться до теплого моря.  Вибір куди поїхати досить великий.  Один з напрямків це Південно-Східна Азія.  Хоча подорож коштує не дешево: 1200$ авіа квиток+100$/доба, мене вже вкотре потягнуло до Таїланду.

Вказаний кошт це мій бюджет, розрахований на переліт економічним класом, готель 20$/д, їжа 20$/д.  Зрозуміло що верхньої межі витрат немає, а що-до нижньої то я би сказав це 20$/добу, хоча я чув що де-хто міг жити в Лаосі чи В’єтнамі на 7$/д.  Тепер додайте до грошових витрат незручності довгого переліту та шок від зміни клімату та часу, особливо це відчувається коли повертаєшся назад в холод і треба знов іти на роботу.

 Але як інакше побачиш красу Андаманського моря.  Пляжі в Таїланді одні з найкращих в світі, тому все більше і більше людей вони приваблюють.  З цієї причини такі відомі курорти як Пукет або той же острів Пі-Пі варто оминати через нестерпну багатолюдність.  На Пукеті, до того ж, стає все більше і більше росіян, які несуть з собою свою культуру таку відмінну від Тайської.  Тайська привітність настількі ж приваблива як і їхнє прозоре та тепле море.  Посмішка майже ніколи не сходить у них з обличчя, а ввічливість та чистоплотність просто вражають.

Особливої уваги заслуговує всесвітньо визнана тайська кухня.  Спочатку вона здається занадто гострою, але щоб їжа була


типова вечеря

смачною вона повинна бути або жирною, або гострою.  Я вибираю друге. Тайські страви включають багато найсвіжіших морепродуктів та зелені і все це за смішними, порівняно з західними, цінами.  До їхньої їжі швидко звикаєш і її вже починає бракувати вдома.

Таких запашних і солодких фруктів як у Південно-Східній Азії ви не знайдете ніде в світі, і знов таки – майже задарма.  Кокоси падають просто з неба  і тому не варто довго затримуватись під пальмами.  Замість хліба – рис, але такий що за хліб і не згадуєш.  Воду треба пити тільки з пляшок- фільтровану, але вона продається скрізь і дешево.

А ще вони роблять домашнє морозиво з кокоса, а ще краще мати на десерт “манго-клейкий рис” (“mango-sticky rice”).  Або дуріан, або мангостин, або … список може бути довгим.  Але тарганів чи скорпіонів я не пропоную, бо вони пересмажені в олії, смакують як чіпси і тому до категорії здорової їжі не відносяться.

Тайська мова приємна для вуха, майже всі в Таїланді розуміють трохи англійської включно туристів (крім росіян, для них є написи по-російськи).  Під час відпустки за звичай знайомишся з багатьма людьми зі всього світу.  Чуючи українську мову до мене двічі підходили поляки, один раз румуни, а у росіян наша мова ніякої реакції не викликає – одна з іноземних незрозумілих.  В Бангкоці індуси-швеці росіян називають “давай-давай”, знають і українців під псевдо “будь-ласка”.


Річка Чао-Прая, Бангкок

Бангкок це взагалі окрема сторінка. Найгарячіше місто в світі, щодня від +32 до +34С.  Додайте до цього неймовірну загазованість повітря та 8 мільонів населення і тоді стане зрозуміло чому тут не варто зупинятись більше ніж на день-два.  За цей час варто подивитись королівський палац, можна зробити покупки в MTB мега-центрі, зробити масаж, глянути одним оком на нічні розваги.

Якщо зупинятись поблизу вулиці Ко Сан  (Kho-San Road), де найдешевші готелі, то за транспорт краще вибрати річкові трамваї (50 центів) з пересадкою на скай-трейн(метро над землею).  Королівський палац від Ко Сан – пішки.  Таксі по-лічильнику дуже дешеве теж, тільки рух в місті такий що більше стоїш в заторах ніж їдеш. Тук-тук брати не раджу бо він відкритий, тому можна отруїтись вихлопними газами поки доїдете.

Набагато приємнішим за кліматом, температурою та з чистішим повітрям є друга або північна столиця країни Чіанг-Май.  Місто


Сіамська киця

розташоване в горах, тому забудьте про пляжі.  Проте, якщо слони чи тигри це те що вас цікавить, то ви у вірнуму місці, бо тут це найдешевше і поруч.

Зі здивуванням бачив на власні очі як слони грають у футбол (маю відео),тут  Анрій Шевченко має дуже сильних конкурентів.  Особливо милими є слонята. Їздити на слонах досить приємно, а для них це розвага та легкі фізичні


Слонятко

вправи.  Тигри теж дуже миролюбні, бо ситі і задаволені життям як і всі в Таїланді, вдень вони взагалі переважно сплять як наші коти.

Нічний ринок у Чіанг-Маї вражає різноманітністю товарів, а їжа і готелі ще дешевші і кращі ніж на півдні країни.

З півночі Таїланду вже недалеко до Лаосу.  Цього разу я вирішив зазирнути в одну з останніх соціалістичних країн світу і через те одну з найбідніших.  Зоадно було цікаво проїхатись Меконгом від тайського Чіанг-Конгу до лаоського Луанг-Прабангу.  Скажу зразу, що два дні по річці – це забагато, особливо враховуючи, що човен в перший день був переповнений.  Такі


Найсмачніші таргани у Чіанг-Май

сюрпризи тут трапляються доволі часто, те ж саме було на і паромі з Пі-Пі до Пукету: 2,5 години довелось стояти.

Лаоську візу можна було легко придбати на кордоні і взагалі, всі переїзди та готелі краще замовляти самому без посередників і на місці.  Місця в готелях завжди є, як і квитки на транспорт.


Меконг у середній частині

Луанг-Прабанг виявився досить приємним містом з цікавою колоніальною архітектурою та поміркованим кліматом. Вранці, поки не розійшовся туман, було навіть холодно в шортах.  Їжа трохи простіша порівняно з тайською, але ще дешевша і досить смачна. Пиво Бір-Лао -добре і дешеве, а місцева горілка яка називається Лао-Лао, взагалі коштує копійки і нагадує бурячиху з вінничини.

Нажаль такі ж дешеві в Лаосі і наркотики, але прошу не купуйтесь на запропонований вам опіум чи іншу отруту для мозку.  Зайве говорити про шкідливість цих речовин, скажу тільки що більшість випадків коли вакація з райської перетворювалась на пекло, траплялись саме через вживання наркотиків.


Водограй поблизу Луанг-Прабангу

Природа в околицях Луанг-Прабангу просто чарівна.  Я бачив багато водоспадів включно Ніагару, але місцевий мене вразив найбільше за всі. Колір води дуже привабливий і купатись в ній теж надзвичайно приємно через склад природніх сольових розчинів.

З Луанг-Прабангу за 100$ можна летіти назад в Бангкок, що я і зробив.  Взагалі повітряний транспорт найбільше зручний і залишає більше часу на мандрівки та нові відкриття.  А нового, досі небаченого, в Південно-Східній Азії більш ніж достатньо.  Тільки легкою прогулянкою подорож туди аж ніяк не назвеш.

0 views0 comments

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page