Чорноморець (Ванкувер)

Коли за вікном хуртелиця(як зараз в Україні) або холодний дощ (як у Ванкувері), хочеться до теплого моря. Вибір куди поїхати досить великий. Один з напрямків це Південно-Східна Азія. Хоча подорож коштує не дешево: 1200$ авіа квиток+100$/доба, мене вже вкотре потягнуло до Таїланду.
Вказаний кошт це мій бюджет, розрахований на переліт економічним класом, готель 20$/д, їжа 20$/д. Зрозуміло що верхньої межі витрат немає, а що-до нижньої то я би сказав це 20$/добу, хоча я чув що де-хто міг жити в Лаосі чи В’єтнамі на 7$/д. Тепер додайте до грошових витрат незручності довгого переліту та шок від зміни клімату та часу, особливо це відчувається коли повертаєшся назад в холод і треба знов іти на роботу.
Але як інакше побачиш красу Андаманського моря. Пляжі в Таїланді одні з найкращих в світі, тому все більше і більше людей вони приваблюють. З цієї причини такі відомі курорти як Пукет або той же острів Пі-Пі варто оминати через нестерпну багатолюдність. На Пукеті, до того ж, стає все більше і більше росіян, які несуть з собою свою культуру таку відмінну від Тайської. Тайська привітність настількі ж приваблива як і їхнє прозоре та тепле море. Посмішка майже ніколи не сходить у них з обличчя, а ввічливість та чистоплотність просто вражають.
Особливої уваги заслуговує всесвітньо визнана тайська кухня. Спочатку вона здається занадто гострою, але щоб їжа була

смачною вона повинна бути або жирною, або гострою. Я вибираю друге. Тайські страви включають багато найсвіжіших морепродуктів та зелені і все це за смішними, порівняно з західними, цінами. До їхньої їжі швидко звикаєш і її вже починає бракувати вдома.
Таких запашних і солодких фруктів як у Південно-Східній Азії ви не знайдете ніде в світі, і знов таки – майже задарма. Кокоси падають просто з неба і тому не варто довго затримуватись під пальмами. Замість хліба – рис, але такий що за хліб і не згадуєш. Воду треба пити тільки з пляшок- фільтровану, але вона продається скрізь і дешево.
А ще вони роблять домашнє морозиво з кокоса, а ще краще мати на десерт “манго-клейкий рис” (“mango-sticky rice”). Або дуріан, або мангостин, або … список може бути довгим. Але тарганів чи скорпіонів я не пропоную, бо вони пересмажені в олії, смакують як чіпси і тому до категорії здорової їжі не відносяться.
Тайська мова приємна для вуха, майже всі в Таїланді розуміють трохи англійської включно туристів (крім росіян, для них є написи по-російськи). Під час відпустки за звичай знайомишся з багатьма людьми зі всього світу. Чуючи українську мову до мене двічі підходили поляки, один раз румуни, а у росіян наша мова ніякої реакції не викликає – одна з іноземних незрозумілих. В Бангкоці індуси-швеці росіян називають “давай-давай”, знають і українців під псевдо “будь-ласка”.

Бангкок це взагалі окрема сторінка. Найгарячіше місто в світі, щодня від +32 до +34С. Додайте до цього неймовірну загазованість повітря та 8 мільонів населення і тоді стане зрозуміло чому тут не варто зупинятись більше ніж на день-два. За цей час варто подивитись королівський палац, можна зробити покупки в MTB мега-центрі, зробити масаж, глянути одним оком на нічні розваги.
Якщо зупинятись поблизу вулиці Ко Сан (Kho-San Road), де найдешевші готелі, то за транспорт краще вибрати річкові трамваї (50 центів) з пересадкою на скай-трейн(метро над землею). Королівський палац від Ко Сан – пішки. Таксі по-лічильнику дуже дешеве теж, тільки рух в місті такий що більше стоїш в заторах ніж їдеш. Тук-тук брати не раджу бо він відкритий, тому можна отруїтись вихлопними газами поки доїдете.
Набагато приємнішим за кліматом, температурою та з чистішим повітрям є друга або північна столиця країни Чіанг-Май. Місто

розташоване в горах, тому забудьте про пляжі. Проте, якщо слони чи тигри це те що вас цікавить, то ви у вірнуму місці, бо тут це найдешевше і поруч.
Зі здивуванням бачив на власні очі як слони грають у футбол (маю відео),тут Анрій Шевченко має дуже сильних конкурентів. Особливо милими є слонята. Їздити на слонах досить приємно, а для них це розвага та легкі фізичні

вправи. Тигри теж дуже миролюбні, бо ситі і задаволені життям як і всі в Таїланді, вдень вони взагалі переважно сплять як наші коти.
Нічний ринок у Чіанг-Маї вражає різноманітністю товарів, а їжа і готелі ще дешевші і кращі ніж на півдні країни.
З півночі Таїланду вже недалеко до Лаосу. Цього разу я вирішив зазирнути в одну з останніх соціалістичних країн світу і через те одну з найбідніших. Зоадно було цікаво проїхатись Меконгом від тайського Чіанг-Конгу до лаоського Луанг-Прабангу. Скажу зразу, що два дні по річці – це забагато, особливо враховуючи, що човен в перший день був переповнений. Такі

сюрпризи тут трапляються доволі часто, те ж саме було на і паромі з Пі-Пі до Пукету: 2,5 години довелось стояти.
Лаоську візу можна було легко придбати на кордоні і взагалі, всі переїзди та готелі краще замовляти самому без посередників і на місці. Місця в готелях завжди є, як і квитки на транспорт.

Луанг-Прабанг виявився досить приємним містом з цікавою колоніальною архітектурою та поміркованим кліматом. Вранці, поки не розійшовся туман, було навіть холодно в шортах. Їжа трохи простіша порівняно з тайською, але ще дешевша і досить смачна. Пиво Бір-Лао -добре і дешеве, а місцева горілка яка називається Лао-Лао, взагалі коштує копійки і нагадує бурячиху з вінничини.
Нажаль такі ж дешеві в Лаосі і наркотики, але прошу не купуйтесь на запропонований вам опіум чи іншу отруту для мозку. Зайве говорити про шкідливість цих речовин, скажу тільки що більшість випадків коли вакація з райської перетворювалась на пекло, траплялись саме через вживання наркотиків.

Природа в околицях Луанг-Прабангу просто чарівна. Я бачив багато водоспадів включно Ніагару, але місцевий мене вразив найбільше за всі. Колір води дуже привабливий і купатись в ній теж надзвичайно приємно через склад природніх сольових розчинів.
З Луанг-Прабангу за 100$ можна летіти назад в Бангкок, що я і зробив. Взагалі повітряний транспорт найбільше зручний і залишає більше часу на мандрівки та нові відкриття. А нового, досі небаченого, в Південно-Східній Азії більш ніж достатньо. Тільки легкою прогулянкою подорож туди аж ніяк не назвеш.