top of page

Зимова відпустка: Мексика очима українського мандрівника


Чорноморець (Ванкувер, Канада)

За вікном знову холодний дощ, а так хочеться сонця і тепла. Ну що-ж вибір доволі великий, аби гроші, паспорт та пару тижнів відпустки. Найлегший варіант, це придбати пакет “All inclusive”. Люба Галюк із Solaway Travel (тел. 604-430-6789) може вас відправити до Мексики, Куби, Коста-Ріки, Панами, Домінікани чи ще куди подалі за ціну від 1000 до 2000 $ за тиждень залежно від напрямку та сезону.

Можна і дешевше, але вважайте: дешева рибка – погана юшка. Не забудьте крем від сонця та щонайменьше 50 US$ по 1$ на чайові. Там можна їсти поки не луснеш і пити поки не впадеш. Вечером вас розважатимуть місцеві аматори, вдень можна вчити танці, грати у волейбол чи просто лежати колодою на пляжі. Країни перебування ви не побачите, вона лишиться за високим парканом.

Bahia Princepe Tulum, звідки я щойно повернувся, є типовим курортом на Мексиканській Рів’єрі, не найдорожчий, але й не найдешевший. На початку грудня ціна тижня з дорогою була 1115 $.

Спочатку, що сподобалось. База відпочинку скадається з 3-х готельних комплексів: Тулум, Акумал та Коба. Можна користуватись   послугами кожного з них незалежно від того де ви зупинились. Між комплексами курсують безкоштовні трамвайчики, а можна й на ровері або пішки. Тулум має найкраще розташування, Коба є найновіший, але найдальший від моря.

Загальна територія досить велика, пляж теж. Ресторанів 11, їжа хороша, пиво теж. Помешкання чисті, все в них працює, мають балкони і містяться вони в невеликих триповерхових будинках.  В лоббі та барах до вашої зручності безплатний WiFi.

Безліч басейнів, один з них з дельфінами.  З інших тварин, вдень по-під ноги вештаються ігуани (безліч),  у воді риби та черепахи, вночі бігають ракуни, коаті  та нетверезі студенти з Торонта.  Безплатні байдарки, катамарани, маски з ластами – все на одну годину.

З 9 по 10 вечора, як завжди якесь шоу, об 11-тій – дискотека.  Зранку для бажаючих йога.  Дуже серйозний голф-клуб,  непоганий теніс,  пляжний та водний волейбол.

Що не сподобалось. Далеко від літовища: три години в автобусі після шести в літаку.  Пляжі не зручні для купання.  Вино придатне для вживання було тільки у французькому ресторані.  Коктейлі – солодка водичка.  Хороша текіла – за хороші чайові.

Стережіться продавців Time-Share:  в кращому випадку ви згубите дорогоцінний день відпустки на пусті балачки, в гіршому – станете на 50 тисяч біднішими, придбавши їх продукт.  А так, курорт як курорт, досить таки приємний.

Це якщо відпочинок у штучному раю вас цілком влаштовує, але коли вас кличуть в дорогу пригоди і бажання побачити справжній світ, тоді подорожуйте за вашим власним маршрутом.  Спочатку зберіть інформацію про той куточок світу який вас приваблює.

Існує багато туристичних видань, які вам в цьому допоможуть. Один з найкращих це серія “Lonely Planet”, цей довідник орієнтований на людей з достатками починаючи з студентських, а більше – завжди краще.

Якщо це ваша перша подорож, то краще починати з безпечної країни з розвинутою туристичною інфраструктурою, як  наприклад, Таїланд.  У Таїланд краще їхати щонайменше на 2 тижні, бо далеко.  Зворотній квиток з Ванкуверу до Банг-Коку стане в 1200$, а там я рахував 100$ на добу. Готелів море, 20$ за ніч і вище. Можна знайти і дешевше. Їжа чудова і дешева.  Люди привітні.

Перше враження по приліту у Банг-Кок, буцімто ви попали в лазню, не лякайтесь – звикните.  Екзотика починається з перших кроків: слонів можна побачити просто на вулицях. Мавпи, смажені цвіркуни, золотоверхі королевські палаци, небачені фрукти.

Зупинитись краще на Косан Роад, так на тій самій з кінофільму “The Beach”. Тут ви зустрінете безліч туристів, зберете необхідну інформацію, почуєте останні новини і зробите корекції до своїх подальших планів. З Косан Роад легко організувати переїзд  до багатьох популярних місць.

Але не затримуйтесь в столиці більше 2-х днів: пляжі в Таїланді є найкращі в світі, та й екологія десь на Ко Самуї набагато краща ніж в загазованому мегаполісі. З одягу вам потрібно тільки шорти та футболка, тому не обтяжуйте себе речами, а як-що щось забули з потрібного вдома, то купите на місці і набагато дешевше ніж у Ванкувері.

Взимку також цікаво і приємно поїхати до Бразилії. В Ріо райський клімат: 25 вдень і 24 вночі.  Ріо де Жанейро одне з найкрасивіших міст світу за географічним розташуванням. Ціни в Бразилії  в половину нижчі за канадійські. Люди красиві і знають смак в одязі, люблять насолоджуватись життям.

Чим вище на північ, тим гарячіше, тим більше людей африканського походження.  В Salvador De Bahia, наприклад, зовсім не обов’язково бути під час Карнавалу щоб скуштувати смак дикого бразильського свята, місто “гуде” щовихідних а ще й по середах. Я зустрічав молодих американців, що рік тому приїхали до Бразилії на два тижні і ще й досі там…

При всьому тому, це країна, де треба бути більше уважним.  Бажано не відвідувати небезпечні квартали  як, наприклад, Dawn Town в Ріо вночі, чи фавеллас будь-коли.  Не миніть бразильські танцювальні шоу, не забудьте повечеряти у черескурії ,якщо ви не вегетаріанець. Нажаль Бразилія одна з небагатьох країн куди канадійцям потрібна віза.

А куди б ви порадили поїхати?

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page