top of page

Згадаємо Героя! Річниця загибелі Миколи Кутраня (“Сокола”)

Ігор Золотун (ГО “Меморіал Південна Волинь”)

Згадаємо Героя! За волю України, 1 грудня 1948 року в селі Великий Кунинець (тепер Збаразький район Тернопільської області), у нерівному бою з московсько-більшовицькими окупантами поліг керівник Вишнівецького районного проводу ОУН – Кутрань Микола Макарович – «Сокіл», «Азарт».

Кутрань Микола (” Сокіл”) перший зліва

Син сільського коваля, народився 1922 року в селі Снігурівка, Вишнівецького району Тернопільської області. Маючи 7 років, почав ходити до школи у Вишнівець. Тут закінчив 7 класів народної школи і батько його віддає на науку до Української Гімназії в Кременці. За більшовиків гімназію переформували і він попадає у 8 клас середньої школи і вчиться до приходу німців. З приходом німців вступає на матуральні курси в Рівному, які успішно закінчує. В 1942 році стає учителем в селі Снігурівка, де працює один навчальний рік. Пише вірші. Будучи вчителем стає членом ОУН.

Перед приходом більшовиків йде в теренову боївку, де працює політвиховником під псевдо «Сокіл». З приходом більшовиків в 1944 році організовує теренову сотню з якою рейдує по Вишнівеччині. Мав багато боїв з більшовиками з яких виходив переможцем. 26-27 листопада 1944 року сотня «Сокола» спільно з сотнею «Меча» бере учать у великому бою проти більшовиків під селом Панасівка. В 1946 році «Сокола» призначають районним провідником ОУН на Вишнівеччині де він діє під псевдо «Азарт» та успішно продовжує збройну боротьбу проти окупантів.

Слава Україні! Героям Слава!

7 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page