top of page

Закордонне українство: «Ми боротимемося з владою Януковича й після звинувачень в наш бік»

Світова Конференція Українських Державницьких Організацій оприлюднила заяву щодо своєї позиції до офіційної української влади, в якій піддала різкій критиці ставлення команди Януковича до закордонного українства.

 Заява стала реакцією на аналітичну записку під заголовком „Технології забезпечення інформаційної конкурентоздадності держави в сучасному світі: висновки для України” від Відділу досліджень інформаційного суспільства та інформаційних стратегій при Президентові України. В записці, за словами представників СКУДО, було оприлюднено образливе щодо Світового Конгресу Українців формулювання: «СКУ слід тлумачити максимум як виразника позиції тільки певної частини, або, скоріше, певних кіл української діаспори».

Таким чином, йдеться в заяві, режим Януковича, замість того, щоб дослухатися до зауважень щодо його діяльності, які йдуть від закордонного українства, намагається викривити ситуацію і подати СКУ лише як одну з маргінальних структур, що діють в діаспорі.

Також СКУДО наголосило, що Відділ досліджень інформаційного суспільства та інформаційних стратегій при Президентові України взяв на озброєння методи російської влади, яка через свої подібні структури подає міжнародній спільноті викривлену інформацію про стан подій в країні. У записці прямо називається один такий російський громадський засіб, повністю підконтрольний російській державній владі, як англомовне „Russia Today.” Тільки глянувши на їх інтернет-сторінку можна побачити слова хвальби Медведєву, Путіну, „російській демократії”, а інколи і пасквілі проти «буржуазних українських націоналістів». Тому організації української діаспори, об’єднані довкола СКУДО, відмовляються йти на будь які контакти з режимом Януковича і діятимуть в руслі його, режиму, поборення:

«Нехай Віктор Янукович шукає собі інших партнерів в діаспорі. А ми працюватимемо всіма можливими засобами з українським народом в Україні і в діаспорі та з міжнародним товариством, щоб цей режим Януковича відійшов немов поганий сон, щоб ці два роки повернення до радянщини пішли на смітник історії та, щоб господарем в Україні знов став український народ».

0 views0 comments

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page