top of page

Загальні річні збори Конґресу Українців Канади у Ванкувері – 2016

Конґрес Українців Канади – Ванкуверський відділ. Офіційне повідомлення про загальні річні збори, заклик до висунення кандидатів на вибори управи КУК-ВВ.  

В суботу, 16 квітня 2016 р. о 2 годині дня за адресою 3150 Ash St., Vancouver, в приміщенні Українського Католицького Центру (Boardroom) відбудуться загальні річні збори Конґресу Українців Канади Ванкуверського відділу (КУК-ВВ), провінційної Ради КУК БК та вибори їх управ на 2016/2017 адміністративний рік.

UCC_VB_logo3

Запрошуються усі бажаючі, які цікавляться життям у нашій місцевій громаді. Обовязковою є присутність членів управи та членів комітетів КУК-ВВ та КУК-БК, як і двом призначеним  (голосуючим) делеґатам із кожної складової організації.

Нагадаємо, що Конґрес Українців Канади це організаційна надбудова, членами якої є усі українські організації національного спрямування. Структура КУК складається із крайової управи (традиційно розміщеної у Вініпеґу), Провінційних Рад (членами яких є місцеві відділи) та власне місцевих відділів. У КУК-БК наразі є два місцеві відділи, у Ванкувері та Верноні.

Основним завданням КУК як організації надбудови є організоване представницство та відстоювання інтересів української громади перед урядом Канади та органами місцевого самоврядування, контакти із іншими національними громадами. На місцевому рівні функцією КУК є налагодження співпраці між своїми складовими організаціями, сприяння їх роботі та координація масштабних проектів (відзначення національних свят, фестивалів української культури та ін.).

У час війни на Сході України пріоритетом КУК як на національному так і на місцевому рівні є політична, моральна та матеріальна підтримка Української Держави, її Збройних Сил, добровольців та волонтерів.

Усі українці Ванкувера запрошуються до активної роботи у структурі КУК – як ставши членами складових організацій, так і обираючись до управи. За деталями звертайтесь до поточної управи або номінаційного комітету КУК (пишіть на редакційну пошту УВ – info@ukrainianvancouver.com і ми вас сконтактуємо).

Формальний процес виборів є наступним. На місцевих загальних річних зборах право голосу мають по два делеґати від складових організацій, хоч самі збори є відкриті для усіх українців Нижнього Материку БК (Lower Mainland). Для забезпечення неупередженості процесу виборів члени поточної управи не мають права голосу та не впливають на вибір кандидатур до наступної управи, хоч і можуть бути обрані на повторний термін. Для внесення кандидатури на кожну із вакансій управи, кандидат повинен бути поданий (номінований) або членом номінаційного комітету або одним із голосуючих делегатів на зборах. Кожна кандидатура має бути підтримана ще одним із делегатів (seconded) для того щоб бути внесеною на голосування. На загальних річних зборах обирають Президента, Віце-Президента, Писаря, Скарбника. Бувший Президент автоматично входить до новою управи у якості дорадника. Також при потребі додатково можуть обиратись Помічник по фінансах, Голови Комітетів та інші Почесні Члени (Members at Large). Вибір до управи відбувається простою більшістю голосів.

Програма річних зборів є традиційна:

– Звіт діяльності управи КУК-ВВ за минулий рік – Фінансовий Звіт – Звіт Контрольної Комісії – Звіти Складових Організацій – Розпуск наявної та вибір нової управи КУК на 2016-2017 рік – Вибори Контрольного Комітету – Вибори Номінаційного Комітету – Планування напрямків роботи та основних подій на наступний рік – Інші Справи

Нагадаємо, що у квітні 2015 р. управу КУК-ВВ було повністю оновлено представниками “нової хвилі”. Зокрема було обрано Головою КУК-ВВ Ярослава Гаврилка; Бувшим головою є Мирослав Петрів; Заступником Голови є Валерій Шевчук, Писарем  – Віталій Кубацький, Скарбником – Олександр Коваленко, Помічником по фінансах – Софія Пилипенко. У листопаді додатково оброано Головою Комітету по Гуманітарних справах Ірину Широку. Детальніше про річні збори та вибори у 2015 р. можна прочитати у статті тут.

Список організацій, що офіційно входять до КУК – Ванкуверський Відділ на поточний момент:

 1. Товариство ім. Івана Франка у Річмонді (Ivan Franko Society – Richmond)

 2. Ліґа Українців Канади – Ванкуверський Відділ (League of Ukrainian Canadians – Vancouver Branch)

 3. Українсько-Канадська Соціальна Служба – Ванкуверський Відділ (Ukrainian Canadian Social Services – Vancouver Branch)

 4. Українська Асоціація Професіоналів та Підприємців Ванкуверу (Ukrainian Professional and Business Association of Vancouver)

 5. Фундація Українських Студій – Ванкуверський Відділ (Ukrainian Studies Foundation – Vancouver Branch)

 6. Організація Української Взаємопомочі в Канаді – Відділ Ванкувер (Ukrainian Fraternal Society of Canada – Vancouver Branch)

 7. Товариство Українських Самостійників – Сурейський Відділ (Ukrainian Self-Reliance Association – Surrey Branch)

 8. Українська Жіноча Асоціація Канади – Ванкуверський Відділ (Ukrainian Women’s Association of Canada – Vancouver Branch)

 9. Українська Жіноча Асоціація Канади – Сурейський Відділ (Ukrainian Women’s Association of Canada – Surrey Branch)

 10.  Українська Жіноча Католицька Ліга Канади – Ванкуверський Відділ (Ukrainian Catholic Women’s League of Canada – Vancouver Branch)

 11. Українська Жіноча Католицька Ліга Канади – Нью-Вестмінстерський Відділ (Ukrainian Catholic Women’s League of Canada – New Westminster Branch)

 12. Українська Жіноча Католицька Ліга Канади – Сурейський Відділ (Ukrainian Catholic Women’s League – Surrey Branch)

 13. Хор Світанок (Svitanok Chorus)

 14. Фундація “Кленова Надія” (Maple Hope Foundation).

Детальніше про ці організації можна прочитати на сайті УВ у Довіднику. Будь яка українська організація Ванкувера (політичного, мистецького, благодійного, спортивного та ін. спрямувань) може стати членом КУК. Для цього згідно із Статутом потрібно надіслати заяву до Управи місцевого відділу КУК. Копію статуту та зразок заяви можна отримати написавши на редакційну пошту УВ – info@ukrainianvancouver.com або особисто звернувшись до будь кого з активістів КУК.

Дякуємо усім українцям Ванкуверу за вашу підтримку та сподіваємось побачити вас на зборах.

Додаток (подано Номінаційним Комітетом КУК 13.04.2016):

Список кандидатів від української громади Ванкувера, номінованих до управи КУК – Відділ Ванкувер та КУК БК:

(список номінатів відкритий для обговорення та конструктивних пропозицій з боку громади та організацій-членів КУК-Ванкувер – ми будемо вдячні Вам за коментарі!)

 1. Президент – Наталія Яцкевич

 2. Віце-Президент – Валерій Шевчук

 3. Скарбник – Ліда Слободян

 4. Фінансовий Секретар – Софія Пилипенко

 5. Секретар – Віталій Кубацький

 6. Президент попередньої каденції, член Ради у справах провінційного розвитку та зв’язків із національним КУК – Ярослав Гаврилко

 7. Член Ради по зв’язках з урядом – Світлана Комінко

 8. Член Ради по зв’язках з громадськістю та медіа) – Ірина Широка

 9. Член Ради з питань освіти та молоді – Денис Поліщук

 10. Член Ради з питань доброчинності та збору коштів – Юлія Шокалюк

 11. Член Ради з гуманітарних питань – Михайло Ільїн

 12. Член Ради з питань бізнесу та підприємництва – Олександр Коваленко

 13. Член Ради Ярослав Похилко

Запропонований список складено у відповідності з Rules and Regulations for the Branches of UCC (1963), сторінка 3, параграф 2 : “Виконавчий Комітет має складатися з щонайменше: Президента, Віце-Президента, Секретаря, Скарбника, та Фінансового Секретаря, а також необхідної кількості членів Виконавчого Комітету відповідно до потреб місцевої громади”.

Біографічні довідки запропонованих кандидатів:

 1. Президент – Наталія Яцкевич:Місце народження: Київ, Україна

Освіта:

– Київський Міський Педагогічний Колледж (Київ, Україна);

– Національний Педагогічний Університет ім. Драгоманова (Київ, Україна) – Бакалавр.

– Інститут Соціальної та Політичної Психології Академії Педагогічних Наук України (Київ, Україна) – аспірантура;

– Університет Британської Колумбії (Інститут з Досліджень Дошкільної Освіти, Факультет Педагогіки) – аспірантура (в процесі);

Професійний досвід:

– Викладання: вчитель початкової школи;

– Наукова робота: Психологічні аспекти політичної поведінки молоді (Україна); Психологічні механізми національної та громадянської самоідентифікації молоді (Україна); Культурні аспекти переконань та поведінки батьків щодо освіти дітей у сім”ях іммігрантів з України (Канада);

– Польові дослідження: організація та імплементація загальнонаціональних опитувань громадської думки щодо поточних політичних процесів в Україні;

– Виборчі кампанії: соціологічне забезпечення виборчих кампаній на парламентських та президентських виборах в Україні;

Членство в організаціях та громадська діяльність:

– Секретар Фундації “Кленова Надія” (нині)

– Співзасновник та волонтер Ванкуверської громадської ініціативи Жовто-Блакитна Лінія Життя – забезпечення Українських військових та добровольців тактичними аптечками та медичними засобами;

– Також впродовж багатьох років активно залучена в життя UBC громади як волонтер UBC Госпіталю та Системи Дошкільних Навчальних Закладів UBC, голова комітету а Безпеки школи Norma Rose Point School, координатор програми у UBC Neighborhood Association.

 1. Віце-Президент – Валерій Шевчук

Місце народження: Чернігів, Україна;

Освіта/Професійний досвід: випускник Одеського Вищого Інженерного Морехідного Училища; по закінченню 16 років жив і працював у Латвії морським інженером; переїхав до Канади у 1995 році; канадський досвід роботи включає Fraser River Pile and Dredge, Northern Transportation Limited, Air Canada, і наразі –  UBC.

Громадська діяльність:

– Президент Ліги Українців Канади (нині);

– Віце Президент КУК-Ванкувер (нині);

– брав участь у створенні української школи у Ризі (Латвія) і 1990-х роках;

– у 1990-і роки познайомився з В”ячеславом Чорноволом. Ця зустріч мала значний вплив на світогляд Валерія Шевчука.

 1. Скарбник – Лідія Слободян

Місце народження: Львів, Україна; імігрувала з України у 2012 році

Освіта/Професійний досвід: має фінансову освіту, працює фінансовим аналітиком в WorkBC

Громадська діяльність:

– Пласт у Ванкувері;

– Українська школа у Ванкувері;

– Українська Католицька Церква у Річмонді;

 1. Фінансовий Секретар – Софія Пилипенко;

Місце народження: Харків, Україна;

Освіта/Професійний досвід: аспірантура Школи Бізнесу UBC; працює в фалузі фінасового обліку;

Громадська діяльність:

– КУК-Ванкувер – фінансоий секретар;

– Волонтер Українського Центру Асоціації Об’єднаних Українців Канади – вчитель української мови;

 1. Секретар – Віталій Кубацький;

Місце народження: Тернопіль, Україна;

Освіта/Професійний досвід: отримав вищу медичну освіту в Україні; зараз подовжує післядипломну освіту на Медичному Факультеті в UBC;

Громадська діяльність:

– КУК-Ванкувер – секретар (нині);

– колишній Президент Ліги Українців Канади, Ванкуверський відділ;

– спів-редактор онлайн-газети “Український Ванкувер”;

 1. Президент КУК-Ванкувер попередньої каденції, член ради з питань провінційного розвитку та зав’язків національним КУК – Ярослав Гаврилко

Місце народження: Івано-Франківська область, Україна;

Освіта/Професійний досвід: отримав вищу юридичну освіту в Канаді та Великобританії; юрист, спеціалізуєтья у сімейному праві;

Громадська діяльність:

– Президент КУК-Ванкувер та КУК- Британська Колумбія (нині);

– член Ліги Українців Канади, Ванкуверський відділ;

– член Української Бізнесової Спілки Ванкувера;

 1. Член Ради по зв’язках з урядом – Світлана Комінко

Місце народження: Тернопіль, Україна.

Освіта/Професійний досвід: має науковий ступінь кандидата психологічних наук Московського Педагогічного Університету; Світланин академічний досвід доповнює річна Фулбрайтівська програма Школи Бізнесу Університету Джорджа Вашінгтона, ступінь Магістра у PR від Ball State University (Індіана, США), навчання у Leeds Metropolitan University (Великобританія), та профрсійні програми  з Міжнародного Розвитку та Міжкультурної Комунікації University of British Columbia (Канада). Працює координатором Міжнародних Програм та викладає у BCIT Business School.

Громадська діяльність:

– Президент Канадської неприбуткової організації O.W.L. Open World Learning (нині);

– Член Ради Директорів Maple Hope Foundation (нині);

– менеджер Українсько-Канадського журналу РАЗОМ у Ванкувері;

– протягом Зимових Олімпійських Ігр 2010 у Ванкувері: Президент Ukrainian Canadian Social Services in Vancouver протягом Зимових Олімпійських Ігр 2010 у Ванкувері;  менеджер фандрейзингової кампанії на підтримку Національної Параолімпійської Збірної; член Ради Директорів Українського Олімпійського Дому.

– У листопаді 2013 організувала Євромайдан у Ванкувері, що відіграв стартову роль для багатьох інших громадських ініціатив на підтримку України;

– Влітку 2014 координувала літню школу Молоді Майдану у Ванкувері для дітей Небесної Сотні та поранених активістів Майдану;

– У вересні 2014 тимчасово залишила роботу у BCIT та поїхала в Україну, де разом зі своїм чоловіком Михайлом була волонтером у військових госпіталях Львова та Києва.

 1. Член Ради по зв’язках з громадськістю та медіа – Ірина Широка

Місце народження: Тернопіль, Україна.

Освіта/Професійний досвід: має ступінь Магістра у Business Administration.

Громадська діяльність:

– Голова Kомітету з Гуманітарних Питань КУК-Ванкувер (нині);

– спів-редактор онлайн-газети “Український Ванкувер” (нині);

– організатор фандрезингів на підтримку Дитячої Лікарні в Україні;

 1. Член Ради з питань освіти та молоді – Денис Поліщук

Місце народження: Хмільник, Вінницька область, Україна.

Освіта/Професійний досвід: студент, вивчає політологію та французську мову в має ступінь Simon Fraser University; випускник програми Yuzyk-Laurier Parliamentary Internship;

Громадська діяльність:

– Віце-Президент Ліги Українців Канади, Ванкуверський відділ (нині);

– у минулому обіймав посаду Віце Президента Української Національної  Федерації Молоді та брав активну участь у Ванкуверських заходах на підтримку Революції Гідності в Україні;

– спів-редактор онлайн-видання “Український Ванкувер”

 1. Член Ради з питань доброчинності та збору коштів – Юлія Шокалюк

Місце народження: Коломия, Україна.

Освіта/Професійний досвід: має вищу освіту у сфері бізнесу; працює у фінансовим консультантом у CIBC; у минуломі працювала в CIDA та DFAIT у якості консультанта;

Громадська діяльність:

– лідер ванкуверської організації Пласт;

– координатор заходів у Maple Hope Foundation;

– директор літнього дитячого табору Коломайка;

– у минулому: Віце Президент Ukrainian Canadian Social Services; Президент Української Національної Федерації Молоді; координатор програми Молодь Майдану.

 1. Член Ради з гуманітарних питань – Михайло Ільїн

Місце народження: бабуся Михайла, Софія, народилася в Криму, звідки втекла від комуністичного режиму до США – де і народився Михайло.

Освіта/Професійна діяльність: має вищу освіту в галузі Технологій, наразі продовжує навчання у програмі післядипломної освіти з Психологічної Реабілітації в Douglas College. Михайло має більш ніж 20 років досвіду пасторської опіки та благодіництва.

Громадська діяльність:

– З часів трагічних подій на Майдані у лютому 2014 Михайло приймає активну участь у багатьох проектах української громади Ванкувера. З вересня 2014 по квітень 2015 він перебував в Україні, де надавав допомогу людям, постраждалим у війні. Завдяки участі у християнській неприбутковій організації Музична Міссія Київ Михайло зміг покрити медичні витрати поранених бійців, що проходили лікування у військовому госпіталі міста Київ – ця сума склала 500 000 гривень. Він також щотижня надавав пасторську та духовне наставництво 185 біженцям з Криму та сходу України, допомагав доправляти їжу та медичні засоби до центру допомоги біженцям у Київській області, надавав пасторську опіку більш ніж 400 вдовам похилого віку в Києві, викладав українську мову у Львівському Католицькому Університеті.

– Наразі Михайло є волонтером фундації Кленова Надія та працює над започаткуванням нової реабілітаційної програми для ветеранів війни на сході України, яка готуватиме ветеранів та психологів до надання допомоги бійцям з пост-травматичним синдромом.

 1. Член Ради з питань бізнесу та підприємництва – Олександр Коваленко

Місце народження: Київ, Україна.

Освіта/Професійний досвід: випускник Школи Бізнесу ВСІТ; спеціаліст з міжнародної торгівлі та упраління ризиками (Certified International Trade Professional (CITP) and Canadian Risk Management (CRM)). Працює у страховій індустрії Ванкувера.

– Скарбник КУК-Ванкувер (нині);

– Секретар Ліги Украінців Канади, ВАнкуверський відділ (нині);

–  Член Асоціаціі Українського Бізнесу у Ванкувері;

 1. Член Ради Ярослав Похилько

Місце народження: Київ, Україна; живе у Ванкувері з 1997 року;

Освіта/Професійна діяльність: випускник Національного Університету ім Тараса Шевченка, факультет кібернетики; працює менеджером продукту у Saab Technologies Ltd

Громадська діяльність:

– Віце Президент Maple Hope Foundation (2014);

– Президент Maple Hope Foundation (нині);

1 view0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page