top of page

Життя, як пісня: Інтерв’ю з Анною Квіткою Козак


disk

Вже понад 50 років життя Анни Квітки Козак переповнює любов, пристрасне захоплення та вираження до української пісні. З дитячих років вона виростала в музичному оточенні й любові до співу обох родичів, батькова задіяність в церковній та світській хоровій музиці заклали в ній глибоку і тривалу посвяту українській музиці. її чудова і творча інтерпретація музичних оформлень буде спадщиною для наступних поколінь. Вона спеціалізувалася в музиці у двох університетах: Алберти і Британської Колумбії і отримала ступінь бакалавра педагогічних наук, зі спеціалізацією у дитячій хоровій та класовій музиці. З непохитною посвятою, талантом і енергією як учителька музики, художній керівник та аранжувальник, вона здобула наступні досягнення: 1960-70 Музичний директор Української школи та дитячого хору «Соловейко». 1963-1995 Засновниця і керівник жіночого вокального колективу «Співочі волошки». 1967-1977 Випустила чотири альбоми «Співочих волошок». 1967-до сьогодні Організовувала музичні тури і концерти на північно-західному тихоокеанському побережжі та в багатьох містах Британської Колумбії і Алберти. 1969 Режисер-постановник української оперети «Наталка Полтавка» у драматичному театрі королеви Єлизавети у Ванкувері. 1979 Художній керівник та режисер оперети «Коза-дереза».

koza

Розкажіть будь-ласка про те як починалася ваша музична діяльність.

voloshky

В яких фестивалях, концертах приймає участь хор?

vinkopletinnja

– Як змінилося українське музичне життя Британської Колумбії на початку вашої діяльності і зараз? – Є великі зміни. Ті, хто зараз приїжджають з України до нас, перш за все орієнтовані на роботу. Раніше по-іншому було. Зараз до хору більше приходять старші люди, а молодь тяжко залучити. Співи займали більше місце у житті пересічного українця.


zerkva1998xmas

Що треба знати і вміти, щоб долучитися до хору? Чи треба мати музичну освіту, чи просто бажання? – Перше що потрібно — слух. Без слуху ти нічого не зробиш. І є такі люди, що приходили, старалися, і з того нічого не виходило… Тоді я казала: “Дуже перепрошую…”

– Але кожна людина може прийти і спробувати? А якщо людина не знає своїх здібностей? Якщо вона невпевнена? – Так. Кожен може прийти і мати свій шанс. Є такі люди, що не мають хорового досвіду, але люблять співати, люблять спів, тоді їх беру і дивлюся як допомогти і розвинути цей талан у людині. Якщо є слух, бажання і нагода, з того щось може вийти. Якщо та людина має бажання співати, я з радістю їй допоможу.


svitanok2006

Якщо ви хочете долучитися до хору або спробувати свої сили у співі і хотіли б зв’язатися з пані Квіткою, скористайтеся контактною формою поданою нижче:

#Interviews

0 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page