top of page

Едмонтонці допомагають сиротам в Україні

Ігор Галущак (Львів)


соціальний гуртожиток для дівчат у Львові

Починаючи з 2010 року місті Лева працює нова соціальна установа – «Соціальний готель», призначена для тимчасового проживання та соціалізації дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування віком від 15 до 23 років. Одним з сегментів системи соціалізації є систематичне проведення заходів дозвілля, які б несли смислове просвітницьке навантаження.

А нещодавно тут відбулась церемонія освячення нового приміщення «Дому надії» для дівчат із соціально незахищених родин. Його будівництво здійснювалося з ініціативи та постійної підтримки вірних Едмонтонської єпархії УГКЦ у Канаді. Відтак сестри-служебниці будуть забезпечувати потребуючих дівчат дахом над головою та готуватимуть їх до самостійного життя шляхом формування активної життєвої позиції й втілення християнських цінностей у суспільному середовищі. Сама ж діяльність установи координується управлінням соціального захисту Львівської міської ради із залученням Релігійного управління монастирів Салезіанського згромадження східного обряду Української Греко-Католицької Церкви.

«Цьогоріч, починаючи з січня, для мешканців Соціального готелю організували більше десятка різноманітних акцій та подій, серед яких можна було б виділити піврічний курс тренінгів з ефективної комунікації за участі практикуючого психолога, організували виставку картин мешканця нашої установи Вадима Канащука, яка експонувалась в храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Цікаво зазначити, що Вадим, повіривши у свій талант, самотужки вступив до Національної Академії Мистецтв. Окрім того, для наших підопічних вдалось організувати кількаденний літній табір у Карпатах, де вони мали змогу набратись життєвих сил, позитивних вражень від прекрасної природи гір та колективного відпочинку. Ось так живе й зростає наша маленька спільнота. Ми вже вибудували курс на майбутні періоди й очікуємо ділитись найближчим часом новими хорошими звістками», – каже соціальний працівник комунального закладу соціального захисту «Соціальний готель» Наталя Шалата.

Залучення ж до виховного процесу мешканців та операційний менеджмент установи під опікою Церкви є «золотою серединою» у виборі типу управління в Соціальному готелі. «Адже важливо, окрім системної роботи установи, ще й духовна, моральна складова виховання дітей, доля яких привела до нашої установи»,вважає начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталя Федорович.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page