top of page

Душпастирський лист українських греко-католицьких єпископів Канади

ДУШПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ

УКРАЇНСЬКИХ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКИХ ЄПИСКОПІВ КАНАДИ

проголошуючи

2012 рік РОКОМ ГОСПОДНІМ СПРИЯТЛИВИМ!

(поправлений)

 Всечеснішим Отцям, Монахам і Монахиням, Семінаристам та Мирянам Української Греко-Католицької Церкви в Канаді:

 Улюблені в Христі!

 Після Свого Хрищення в ріці Йордані та подальшого часу молитви та посту в пустелі, Ісус розпочав Своїх 3 роки громадського служіння. Увійшовши до синагоги в Назареті, Він прочитав наступні слова Пророка Ісаї: «Господній Дух на мені, бо Він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним, звіщати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, оповістити рік Господній сприятливий» [Лк. 4,18-19].

Розпочинаючи 2012 рік святкуванням Христового Хрищення в ріці Йордані та початком Його громадського служіння, ми, члени Української Греко-Католицької Церкви в Канаді, також покликані розпочати рік Господній сприятливий. Цього року відзначатимуться декілька важливих подій в житті нашої Церкви, про які ми хочемо офіційно повідомити цим листом.

Сторіччя Блаженного Владики Никити Будки

В 1912 році перший єпископ, призначений провадити українських греко-католицьких вірних в Канаді, прибув до Вінніпеґу, щоб розпочати там своє громадське служіння. Щойно хіротонізований Владика Никита Будка розпочав душпастирську працю координацією духовенства та богопосвячених осіб разом з мирянами Української Греко-Католицької Церкви, розкиданих по величезній Канаді, в об’єднану Церкву, спочатку як єдиний всеканадський екзархат, який пізніше переріс в митрополичу провінцію з однією архиєпархією та чотирма єпархіями.

 Завдання, яке чекало молодого 35-річного Владику Никиту, було величезним. Він не тільки намагався об’єднати українців греко-католиків в організовану Церкву, але йому необхідно було й отримати державне визнання нашої Церкви Урядом Канади, створювати та розвивати добрі відносини з домінуючою Римо-Католицькою Церквою та іншими конфесіями як також допомагати українським імігрантам, які оселювалися тут починаючи з 1891 року, зустрічати виклики нової культури і нового способу життя. Справді, Владиці Никиті довелося провадити своє служіння відповідно до біблійного тексту, згаданого вище: нести радість бідним, відвідувати ув’язнених, допомагати хворим і надавати допомогу всім тим, яких гнітили важкі умови життя першопроходців.

 Владика Никита здійснював свою місію в Канаді з 1912 року до його остаточного повернення до Європи в 1928 році. Він багато страждав протягом цього періоду і його здоров’я  погіршилося. В Україні він повернувся до свого душпастирського служіння. Із зростанням комунізму, Владика Никита, незважаючи на те, що він був канадським громадянином, був заарештований разом з іншими єпископами в Україні та засуджений до концентраційного табору в Казахстані, де він помер 1949 року. У 2001 році, під час історичного пастирського візиту Папи Івана Павла II в Україну, Владика Никита був беатифікований разом з іншими мучениками віри і зараз є БЛАЖЕННИМ Владикою Никитою Будкою.

Патріарший Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви запланований відбутися у Вінніпеґу в 2012 році

Щоб відзначити це важливе сторіччя Блаженного Владики Никити Будка для нашої Церкви, українські греко-католицькі єпископи Канади запросили Синод Єпископів УГКЦ провести свою щорічну зустріч в Канаді в 2012 році. Це запрошення було прийнято і ми з радістю повідомляємо Вам, що це зібрання українських греко-католицьких єпископів з усього світу проходитиме з 9-го по 16-те вересня 2012 р. у Вінніпеґу. Із 51 єпископів (включно з емеритами) очікується, що в Синоді візьмуть участь близько 35-40 єпископів. Хоча сам Синод, відповідно до канонічного права, відкритий тільки для єпископів, зараз плануються різні громадські заходи, в тому числі й Божественна Літургія з нагоди початку Синоду у Вінніпезі в Катедральному Соборі святих Володимира і Ольги 9 вересня. Також на 16-те вересня запланований громадський бенкет як також відвідини єпископами різних церков в провінції Манітоба в неділю, 16 вересня.

 Був створений комітет для організації матеріально-технічних планів для цього Синоду та його діяльності в провінції Манітоба. Всі плани кінцево підлягають схваленню Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ в Україні.

Відвідини новообраного Патріарха Святослава

В березні 2011 року, після зречення з уряду Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира (Гузара), Синод Єпископів УГКЦ обрав 40-річного Владику Святослава (Шевчука) новим Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви. Після підтвердження його обрання Венедиктом XVI Папою Римським, Блаженніший Святослав був інтронізований в Києві 27 березня 2011 року. Його Блаженство буде в Канаді не тільки, щоб взяти участь в Синоді Єпископів УГКЦ у Вінніпезі, але й відвідає з пастирським візитом інші єпархії в Канаді протягом вересня 2012 р. Кожна єпархія несе відповідальність за планування візиту Патріарха на її конкретній території. Завдяки пастирському візиту Патріарха Святослава, будуть зміцнені зв’язки нашої Церкви в Канаді з Церквою в Україні як рівно ж буде звершена пам’ять Блаженного Владики Никити Будки.

Дорогі в Христі!

Справді, 2012 рік буде для українських греко-католиків Канади «роком Господнім сприятливим»! Це буде час не тільки пам’яті про минуле, але і його відзначення. Це буде час прийняття гостей та їх гостинного прийому в ім’я Господа. І це буде час, щоб переглянути та відновити нашу пастирську місію в світі, в якому ми живемо. Продовжуймо наше паломництво з нашим Христом Спасителем в цей особливий рік за посередництвом молитов Блаженного Никити Будки, нашого першого єпископа та мученика.

6/19 січня 2012 р. Б., Празник Богоявління Господнього

 Вихідний номер H/1/2012

 + Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ, Митрополит, Архиєпископ Вінніпезький

+ Давид Мотюк, Єпарх Едмонтонський

+ Степан Хміляр, Єпарх Торонтський

+ Кен Новаківський, Єпарх Нью-Вестмінстерський

+ Браян Байда, ЧНІ, Єпарх Саскатунський

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


Post: Blog2_Post
bottom of page