top of page

Джеймс Бонд з’явився у Одесі

Сергій Горицвіт (Одеса)

Усі добре знають таємного агента Джеймса Бонда з кодовим ім’ям 007, якого вигадав британський письменник Ян Флемінг і присвятив йому 12 романів. Цей  персонаж уже став героєм більше двадцяти фільмів. Але не всім відомо, що прототипом Джеймса Бонда був одесит Соломон Розенблюм, який часто ще фігурує під псевдонімом Сідней Джордж Рейлі. Народився Шломо 24 березня 1873 року, тож невдовзі можна буде відзначати його 140-річчя. Біографія його більш яскрава, ніж усі вигадки романістів і кіносценаристів.


Соломон Розенблюм – прототип агента 007

В Одесі Розенблюм прославився створенням банків-одноденок, які після накопичення коштів миттєво лопалися й щезали. А ще він дуже майстерно підробляв царські асигнації та паспорти. У дев’ятнадцятирічному віці, відмовившись одружуватися на дівчині, яка завагітніла від нього і боячись помсти її впливових батьків, Соломон найнявся коком на пароплав і втік у Бразилію. А в Ріо-де-Жанейро молодий жигало завів роман із дружиною  начальника порту. Дізнавшись про це, її чоловік наказав заарештувати Соломона. Від покарання його врятував агент британських спецслужб, який запропонував молодому одеситу співробітництво, і той був змушений погодитися. Маючи неабиякий бандитський і шахрайський досвід, добре володіючи зброєю та ще й наділений фотографічною пам’яттю, вродженим шармом і вмінням увійти в довіру до людей, Соломон Розенблюм невдовзі став блискучим агентом британської Корони. Досить лише згадати, що це завдяки його шпигунській діяльності росіяни втратили військово-морську базу Порт-Артур і програли війну.


Джеймс Бонд на Дерибасівській

Приводом, що змусив пригадати цю сторінку з історії бандитської Одеси, стала поява цими днями на вулицях міста живого Джеймса Бонда. У переддень весни він з’явився на Дерибасівській у смокінгу при краватці-метелику і з букетом червоних троянд. Імпозантний чоловік зустрічав чарівною усмішкою дівчат і жінок і дарував кожній по чудовій квітці. Троянди від цього галантного кавалера отримували навіть бабусі. Розповідати про себе і мету свого візиту чоловік у смокінгу не бажав, навіть спілкувався мало, лише зрідка відрекомендовувався дамам: «Бонд. Джеймс Бонд».

Цей візит залишився майже непоміченим місцевими репортерами. А згадали вони про нього після 28 лютого, коли Джеймс Бонд учинив більш ніж дивну витівку на Тещиному містку. Серед білого дня чоловік у смокінгу, втікаючи мостом від двох переслідувачів у камуфляжних форменках, став відстрілюватися. Коли ті впали, він добіг до місця, де був прикріплений до перил трос, миттєво встановив на ньому спеціальне кріплення й спустився з тридцятиметрової висоти. А внизу враз під’їхало жовте таксі, Бонд миттєво вскочив в автівку і був такий. А двоє вояків, що враз «ожили», підбігли до відеооператора Андрія Ковальчука і наказали негайно припинити зйомку. Однак сюжет уже було зафіксовано, а через годину він з’явився у соціальній мережі та в інтернетвиданнях.


Одеський двійник агента 007

Досі ніяких даних про те, хто і заради чого шокує одеситів у ролі Джеймса Бонда, немає. Дехто припускає, що сцена зі стріляниною спеціально була затіяна для відеозйомок. Інші зауважують, що до подібного пустування вдаються ті, хто під враженням від фільмів про Джеймса Бонда прагнуть бути схожими на суперагента 007. Не виключено, що на цьому одеська «бондіана» не закінчиться. Далі, як кажуть, буде.


Фото із соціальних мереж. 

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page