top of page

Горбатого могила виправить

Валерій Шевчук (Ванкувер)


Як-що рік тому ще були такі, хто міг подумати, що влада Януковича дійсно намагається навести порядок в Україні, а  те що за грати попадають його політичні опоненти це просто збіг обставин, то тепер тільки сліпий не бачить що відбувається.  Як він (Янукович) був зеком, так ним і лишився,  про таких в народі кажуть що їх тільки могила виправить, і такою могилою повинні стати наступні вибори.

Наведу слова з виступу заступника голови  Верховної Ради України Миколи Томенка на пленарному засіданні парламенту 10 квітня 2012 року:

«Якщо раніше для влади головним гаслом було: «хороший опозиціонер – арештований опозиціонер», – то після останніх безпрецендентних і аморальних заяв керівництва Генеральної прокуратури складається враження, що новим гаслом влади є: «хороший опозиціонер – довічно ув’язнений опозиціонер». А для радикалів від влади: «хорший опозиціонер – мертвий опозиціонер». 

Ми заявляємо, що абсурдні й неадекватні дії Генеральної прокуратури, яка з екранів телебачення без жодного доказу звинуватила Юлію Тимошенко в причетності до низки вбивств 90-х років, це із серії нинішньої влади владного хамства, що стає державною ідеологією сьогоднішньої влади.

Складається враження, що ревниві захисники християнства, як себе позиціонує команда Віктора Януковича, тишком-нишком на своєму прапорі віри замість Ісуса Христа розмістили ім’я Хама. І ця ідеологія Хама стає світоглядною загрозою для України, світоголядною загрозою для українського суспільства».

Приведу тільки де-які приклади знищування політичних опонентів. Конкурент Януковича з президентських перегонів Юлія Тимошенко ув’язнена на сім років і на неї відкрита нова кримінальна справа. Колишній міністр Внутрішніх Справ Юрій Луценко отримав 4 роки позбавлення волі. Колишньому виконуючому обов’язки міністра Оборони України Валерію Іващенку світить  5 років за гратами.

Міністр закордонних справ Канади Джон Берт 13 квітня цього року зробив з цього приводу офіційну заяву: «В Україні продовжуються хибні тенденції. Останній вирок, як і попередні є безперечно політично вмотивованими. Це підриває авторитет правових установ від яких залежить мирний демократичний розвиток українського суспільства».

Треба зауважити, що не залишилось в світі демократичної країни, яка би не висловила занепокоєння з приводу попрання демократичних норм в Україні. Але поки український народ не скаже свого слова, доти ситуація не зміниться.

Ще одна політична жертва режиму Януковича – міністр екологіі попереднього уряду Георгій Філіпчук – 3 роки ув’ язнення. Тепер давайте порівняєм постаті двох міністрів. Засуджений опозиційний: Георгій Філіпчук – доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук. Починав трудову біографію вчителем історії. Представляючи Народний Рух України в 1996-1998 роках успішно працював головою Чернівецької обласної державної адміністрації. Двічі обирався народним депутатом України по мажоритарному округу і один раз – за списком партії «Батьківщина». Академік Міжнародної слов’ янської академії ім.Каменського, член головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка. Автор понад 200 наукових праць із питань розвитку національної освіти.

«Напрацювання» нинішнього міністра екології від партії регіонів Миколи Злочевського є дещо інщого штибу. Сім’я януковичського міністра володіє автомобілями Rolls-Royce Phantom, BMW-750, двома Bentley Continental. Сукупний дохід Злочевського в 2011 році склав 15, 415 мільонів гривень при заробітній платні 166 тисяч на рік, а судять Філіпчука.

Судовий вирок Георгієві Філіпчуку, відомому політичному і громадському діячеві, вченому, став ще одним підтвердженням політичного підгрунтя багатьох резонансних судових справ в Україні, коли справжні корупціонери залишаються безкарними, а натомість до суду притягаються люди, які багато зробили для держави, але є політичними опонентами влади.

Коли Янукович став президентом один мій знайомий сказав що йому тепер соромно називатись українцем і більше я його на наших заходах не бачив. Пам’ятаю, подібне відбувалось коли Буша перевибрали вдруге в Америці: було навіть багато самогубств серед американців. Але це неправильна реакція. Зараз як ніколи треба єднатись докупи: маєм проблему – будем її вирішувати!

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page