top of page

Голова Комісії СКУ з питань громадян України за кордоном виступив у Верховній Раді України на парлам

Світовий Конґрес Українців, медіа-реліз

3 липня 2013 р. голова Комісії Світового Конґресу Українців (СКУ) з питань громадян України за кордоном Павло Садоха виступив у Верховній Раді України в Києві на парламентських слуханнях “Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення”.У своєму виступі Павло Садоха навів наступну вражаючу статистику, яка засвідчує, що українські трудові мігранти є найбільшими інвесторами економіки України:

Переживаючи всі негативні наслідки, пов’язані з міграцією за кордон, ці люди тільки офіційно через грошові банківські перекази перевели в Україну 7.5 мільярда доларів у 2012 році, 7 мільярдів у попередньому і подібні суми раніше. А враховуючи і інші способи передачі грошей, за розрахунками експертів Національного банку України, валютні вливання в Україну від трудових мігрантів можуть становити від 19 до 23 мільярдів доларів щорічно.

Незважаючи на такий вагомий внесок в українську економіку та безпосередньо в сферу соціального захисту членів своїх сімей, українські трудові мігранти не мають належного правового захисту з боку уряду України.

“Користуючись цією нагодою, ми звертаємося до Верховної Ради України докорінно переосмислити феномен масової трудової міграції і на цій основі виробити окрему державну політику та відповідні зміни до законодавчої бази”, – заявив Павло Садоха.

Детальний перелік нагальних питань, пов’язаних з українською трудовою міграцією, та конкретні рекомендації Комісії СКУ з питань громадян України за кордоном було передано Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради України.

“Ми закликаємо владні структури України розробити державну політику для більш ефективного вирішення економічних, соціальних і культурно-освітніх потреб українських громадян за кордоном”, – заявив президент СКУ Евген Чолій.

У парламентських слуханнях також узяли участь перший заступник президента СКУ, голова Европейського Конґресу Українців Ярослава Хортяні та члени Комісії СКУ з питань громадян України за кордоном – Олесь Городецький і Галина Маслюк.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page