top of page

Вітаємо главу УГКЦ, Верховного Архієпископа Святослава Шевчука у Ванкувері

Чорноморець (Ванкувер)


Владика УГКЦ Святослав (Шевчук) у Нью Вестмінстері, Британська Колумбія

Патріарх Української греко-католицької церкви, блаженніший Святослав Шевчук знаходиться в ці вихідні дні з офіційним візитом у Британській Колумбії.

Метою приїзду глави більш ніж 4 мільйонів українських католиків всього світу є відмітити 100 річчя від прибуття в Канаду та Британську Колумбію першого українського католицького єпископа Никити Будки. Никита Будка зробив дуже багато для розвитку духовності українців Канади, його діяльність не обмежувалась лише церквою, він засновував гуртожитки для молоді, був душею громади. В 1928 році єпископ повернувся на Україну. В 1945 році він, разом з іншими українськими католицькими єпископами, був заарештований совєтскими окупантами та замордований в концентраційному таборі.

Це вже другий приїзд Святослава Шевчука до Британської Колумбії. 15 років тому, ще молодим священником, він тут був з другом. Це була пригодницька подорож двох молодих людей автом з Сан-Франциско до Ванкуверу. Місто йому сподобалось і тоді, і зараз, що залишає надію побачити блаженнішого у нас ще. Сотні людей прийшли до Нью Вестмінстерської Єпархії у п’янницю ввечорі послухати і побачити наймолодшого в світі єпископа (Святославу лиш 42). Заслуженим парафіянам були вручені нагороди і грамоти. Служба перетворилась на справжнє свято, яке закінчилось урочистою вечерею. Патріарх Святослав оголосив невелику промову “без папірця”, але з гумором і на чудовій англійській мові. Нам дуже хтілося б щоб він говорив українською, але велика кількість англомовних офіційних гостей тоді б не мала нагоди оцінити ораторські здібності талановитого священника.

Владика Святослав вільно володіє крім анлійської ще й італійською, іспанською, польською та російською мовами. Святослав (Шевчук) очолив УГКЦ після Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара 27 березня минулого 2011 року. Патріарх Святослав є достойним продовжувачем всіма шановного Владики Любомира. Українська громадськість всього світу звертає свої надії до молодого духовного лідера. На зустріч з ним до Нью-Вестмінстерської церкви прийшли люди всіх конфесій і навіть ті, хто на службу за звичай не ходить.

На жаль в програму візиту Патріарха не було включено зустрічі з українською молоддю Великого Ванкуверу, на яку ми так сподівались.

2 views0 comments

תגובות


Post: Blog2_Post
bottom of page