top of page

Вітання з нагоди 22-ої річниці Незалежності України ~ 24 серпня 1991- 24 серпня 2013

Конгрес Українців Канади, прес-реліз

Павло Грод


Шановна громадо!  

Конгрес Українців Канади та усі складові організації з найкращими побажаннями вітають українсько-канадську громаду та людей України з нагоди 22-гої річниці Незалежності України.

Двадцять два роки тому народ України сенсаційно проголосував за мирне заснування вільної та незалежної Української Держави. Здобувши незалежність, Україна залишила позаду гніт Радянського Союзу, щоб приєднатись до спільності незалежних держав і де політичні рішення тепер приймаються у Києві, а не в Москві. Прийняття проголошення незалежності позначило повернення до демократії в Україні після століть царського самодержавства та комуністичної диктатури.

Так розпочався важкий процес створення сучасної, демократичної та заможної Української Держави, об’єднаної гордим знаменом синьо-жовтого національного прапору та українською мовою відновленою на своє законне місце – як офіційну державну мову.

Після двох десятиліть Україна продовжує власними зусиллями долати спадщину придушень та чужорідного панування, є тривожні знаки, що існують спроби зруйнувати важкоздобуті досягнення Української незалежності, піддавати сумніву мову, національну ідентичність, права людини та демократію України.

Демократія в Україні поступово руйнується через придушування політичної опозиції. Розуміючи це, дуже важливо усім українцям в Україні та у діаспорі спільно працювати, щоб принципи, на яких закладено незалежність України, не були зруйновані.

В 1991 році Канада стала першою західною країною визнавшою незалежність України і від того часу є стійким прихильником України та Українського народу. Конгрес Українців Канади продовжує працювати з урядом Канади та українцями-канадцями, щоб використати ці особливі стосунки і безліч наших історичних, родинних та організаційних уз з Україною задля сприяння постійного демократичного, економічного та культурного розвитку.

З повагою та найщирішими побажаннями,

Конґрес Українців Канади

Павло Ґрод, Президент

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page