top of page

Відкривайте двері – іде Миколай!

Ірина Широка (Ванкувер)

Найбільш улюбленим святом для дітей є день Святого Миколая. Коли прокидаючись зранку 19-го грудня, рука знаходить гостинці під подушкою – стаєш найслухнянішою дитиною в світі…

День Святого Миколая дає нам можливість хоч один день побути дітьми. Маленькими ми писали листи доброму чарівникові й клали їх на підвіконня, щоби пташки чи ангели попрацювали поштарями. А потім намагалися не заснути і не пропустити той момент, коли Миколай постукає у двері. Це ніколи не вдавалось, але подарунки завжди з’являлися вчасно.

Якщо звертатись в сиву давнину, то образ Миколая виник ще за часів Римської імперії. З давніх оповідань про св. Миколая відомо, що він народився в місті Патарі. Побожні батьки дбайливо виховували свого сина в християнському дусі. Після передчасної смерті батьків Миколай вирішив передати успадкований по батьках маєток на діла християнської любові.

Саме тоді один Патарський громадянин, утративши всі свої гроші, хотів пустити своїх дочок на злу дорогу. Щоб допомогти цій родині, Миколай підкидав потайки вночі через вікно до їхньої хати мішечок золота. Так він зробив щороку в один і той же день. Це зберегло чесне ім’я родини.

З любові до Бога в св. Миколая зародилось велике милосердя до ближніх. Багатство, яке він успадкував від своїх батьків, Святий не вважав своєю власністю, а добром, що належить усім бідним і потребуючим. Св. Миколай не чекав, щоб людина, яка щось потребує прийшла до нього і просила допомоги, а сам шукав бідних, щоб їм допомагати.

А робив це переважно так, що ті навіть не знали, хто є їхнім доброчинцем. Св. Миколай чинив згідно з Святим Євангелієм: “Нехай не нає ліва рука, що дає права” та слідкував, щоб сповнилися Христові слова: “Не показуйте своєї праведності перед людьми, щоб вони вас бачили і хвалили за те; нехай знає про ваші добрі діла лише Отець Небесний”.

Сьогодні традиція Святого Миколая все більше і більше відходить в минуле. Уступаючи місце російським Дідам Морозам і американським Санта Клаусам. Назва останнього пішла від голландського улюбленця Sinte Klaas, що в перекладі означає – Святий Микола.

Він обов’язково прийде. Він обов’язково встигне відвідати всіх на Земній кулі. Він не залишить жодного дитячого серця битись зі своєю мрією наодинці. Бо на те Він – Святий Миколай. Бо на те ми з вами колись були дітьми, щоб сьогодні стати Його помічниками.

Ми маємо усі задатки для того, щоби стати добрими ангелами, які допомагають роздавати подарунки у чарівну ніч на Святого Миколая. Тож повіримо у чудо хоч на одну ніч. І допоможемо зробити це іншим..

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Комментарии


Post: Blog2_Post
bottom of page