top of page

Вишиваємо дітям

Наталя Скрипниченко (Львів)   

Усі ми добре знаємо, який величезний вплив справляє на дитину предметне середовище, в тому числі, звичайно й одяг. Діти, так само як і дорослі, коли не більше, небайдужі до гарних ошатних речей і кожна обнова для малюка – це маленьке свято.

Подарувати таке свято, вклавши в рукоділля сердечне тепло й материнську турботу, в змозі кожна з нас. Тим більше, що мотиви призначені для дитячих вишиванок не повинні відрізнятися особливою складністю. Серед матусь, які планують вишити для своєї донечки чи синочка сорочку, питання вибору орнаменту, кольорової гамми є найскладнішими.

Передивившись купу матеріалу по даній темі однозначної відповіді я так і не знайшла. Скільки людей стільки й думок. Одні говорять, що для дитячої вишиванки варто обирати геометричний орнамент, оскільки він набагато давніший, а відповідно його вплив буде сильніший за решту візерунків.  Інші стверджують, що для дітей краще використовувати орнаменти, які несуть у собі енергію зростання, тобто рослинні орнаменти. До речі, останні не повинні містити у собі плоди (наприклад, калину, жолуді тощо).

Дитина – то як паросток життя, тому візерунок на її вишиванці  має складатися з листочків і простих квіточок. Лінія, до якої кріпляться елементи візерунку, пряма або хвиляста. Щодо кольору, то однозначно перевага надається світлим відтінкам. Навіть, коли візерунок містить домішки темних кольорів, то їх кількість повинна бути незначною, аби вони не створювали враження основного домінуючого.

Варіанти застосування вишивки в дитячому одязі безмежні. Зауважте, вони не обов’язково повинні бути виконані хрестиком. На дитячих речах чудово дивляться тамбурний шов, стебнівка, розсипний хрестик, смерічка або сосенка, оксамитовий шов або, як його ще називають «козлик», та інші. Усі ці техніки несуть у собі певне символічне навантаження. Наприклад, під час виконання ланцюжка, де кожен стібок є вузликом, на ньому прекрасно кодується мамина молитва.


А от використання оксамитового шва гармонізуватиме потік енергій, які проходять через дитину у будь-якому віці. Ним можна поєднувати окремі деталі одягу, щоб приховати шов. Так часто робити наші пращури, вірячи в те, що одяг-оберіг має бути з суцільного шматка полотна, тому використовували цей шов для надання цілісності окремим частинам.

Це також має глибокий енергетичний зміст, так як зшитий таким чином одяг творить довкола цілісний простір, без розривів, які б могли б нанести шкоду ще не зміцнілому організму.

В решті решт, посилаючись на власні роздуми, я зробила висновок, що найкраще для дитини вибирати лише той візерунок, який викликає лише позитивні емоції у її матусі. Не дарма говорять, що батьки поганого не виберуть для своєї дитини. Хоча і з цього приводу можна розпочати цілу дискусію. Та все ж таки, що б не робили батьки для свого малюка, мета у них одна – зробити дитину щасливою.  А тому саме ця позитивна енергетика і буде закладена у вашу вишивку.

Вдалого вам вишивання!

0 views0 comments

תגובות


Post: Blog2_Post
bottom of page