top of page

Вибори – 2012: Канадські спостерігачі сумніваються в результатах по деяких округах

3 листопада, 2012 – Українська Правда


Місія спостерігачів Канади відзначає серйозні порушення під час підрахунку голосів за мажоритарною складовою, що ставить під сумнів достовірність результатів виборів у низці округів.

“Процес підрахунку голосів затьмарений серйозними порушеннями, що призводить до появи сумнівів щодо чесності результатів у декількох округах”, – йдеться в прес-релізі місії Канади, поширеному в суботу, передає Інтерфакс-Україна.

Так, спостерігачі відзначають, що в багатьох окружних виборчих комісіях встановлення підсумків голосування триває надзвичайно довго. У декількох окружкомах станом на п’ятницю підрахунок голосів не завершився.

У місії також говорять про приклади, коли процес підрахунку голосів можна охарактеризувати як “непрозорий, хаотичний і затьмарений порушеннями”, зокрема, спостерігачі вказують на випадки, коли протоколи дільничних виборчих комісій “підправляли” просто в окружкомі без обов’язково необхідного в таких випадках схвалення поправок кворумом членів відповідних комісій, і не рушали назад до дільничної комісії.

Були також випадки появи незаповнених форм протоколів з підписами членів комісії. Насторожує і висока кількість протоколів, які були відправлені для виправлення в дільничну комісію.

“Є серйозні проблеми з маніпуляцією електронними даними про хід голосування в значній кількості округів, що відображалося на веб-сайті ЦВК. Спостерігалися випадки зміни результатів після того, як в окружком вже було подано 100% протоколів результатів з дільниць, де проходило голосування, а також випадки аномальних результатів по ДВК. ​​ЦВК визнала, що їй передавали сфальсифіковані електронні дані про хід голосування”, – наголошується в прес-релізі.

Спостерігачі Mission Canada помітили випадки тиску та залякування членів дільничних та окружних комісій. “Цей факт у поєднанні з умисними затримками всього процесу підрахунку голосів свідчить про спроби маніпуляції результатів, особливо там, де невеликий розрив голосів, зокрема в округах міста Києва та Київської області”, – підкреслюють в місії.

“Особливо напружена і тривожна ситуація складається в Миколаївській області, в окружкомі № 132, де спеціальні міліцейські підрозділи вилучили виборчі матеріали з окружкому”, – додали в місії Канади.

Mission Canada проходить за фінансової підтримки канадського уряду через Канадське агентство міжнародного розвитку та Міністерство зовнішніх справ і міжнародної торгівлі. Виконавець проекту – неурядова організація CANADEM.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page