top of page

Бритійська Колумбія прийняла Закон про Пам’ять Голодомору

Мирослав Петрів (Ванкувер)

Після довгих років невпинної праці українською громадою Бритійської Колумбії, парламент провінції прийняв закон про пам’ять Голодомору – Ґеноциду.

Цей процес почався більш ніж десять років тому. У листопаді 2007р громада православної церкви Успіння Пресв. Богородиці за ініціятивою панi Kathy Miske провела чергове відмічення Голодомору на якому був присутний депутат провінційного парляменту, пан Bruce Ralston. Це відмічення надихнуло його висловитися на цю тему підчас сесії парламенту. А два роки пізніше за порадою та співпрацею членів управ Ліґи та КУК, Яреми Ковальчука та Мирослава Петріва, пан Bruce Ralson, представив проєкт закону про пам’ять Голодомору як Private Мember’s Bill. В той час пан Ralston, депутат від NDP, був в опозиції до правлячої партії. Хоч на першому читанні закон мав одноголосну підтримку, сесія засідання парламенту закрилася і до другого та третього читання не дійшло. Активісти продовжували співпрацювати із паном Ralston, і після підготовки матеріялів спонукали до повторної спроби у 2016р. В той час пан Ralston та партія NDP були в опозиції, а уряд Лібералів очолювала пані Christie Clark. Ліберальна партія пані Christie Clark, в якій теж перебував пан Douglas Horne, бувший радник для підготовки Зимової Олімпіяди у Сочі, всупереч одноголосній підтримці першого читання, відмовила надання цьому закону другого читання.

На чергових виборах Ліберальна партія втратила більшість і пані Clark пішла у відставку. Уряд тепер творила партія NDP у коаліції із партією Зелених яку очолював пан Andrew Weaver. Andrew Weaver родом українець. Дід пана Weaver Олександр Кравченко, а дядько це проф. Богдан Кравченко. Тепер невпинна праця активістів української громади, між якими голова КУК-Ванкувер пані Наталія Яцкевич, почесний консул Любомир Гуцуляк, пані Ліда Гузик та вищезгадані Ярема Ковальчук і Мирослав Петрів нарешті породила плоди.

Пан Andrew Weaver у тісній співпраці із Bruce Ralston, тепер Міністром Роботи Торгівлі та Технології представив закон у п’ятницю 25го жовтня на перше читання. У понеділок 28го підчас другого читання Andrew Weaver виголосив зворушливу промову про злочини імперії зла які пережили його мати й родина. У вівторок 29го жовтня парламент Бритійської Колумбії одноголосно прийняв закон BILL M 225 – 2019 UKRAINIAN FAMINE AND GENOCIDE (HOLODOMOR) MEMORIAL DAY ACT.

Опісля, Амбасада та Консульства України влаштували прийняття для парламентарів та членів української громади які домоглися успішного визнання великого ґеноциду українського народу. Присутні були посол Андрій Шевченко, генеральний консул Олександр Данилейко, почесний консул Любомир Гуцуляк, голова КУК-БК і Ванкувер пані Наталія Яцкевич, голова ЛУК-Ванкувер Мирослав Петрів поодинокі депутати та члени українських громад Ванкуверу і Вікторії.

Громада українських активістів Ванкуверу не думає відпочити. На обрію пам’ятник жертвам Голодомору. Проєктом займаються вже роками панство Анатолій та Александра Цяцьки, пан Роман Савицький, пані Іванка Маїк і панство Володимир і Марі-Анн Пилипчуки. Пам’ятник уже є, лишилося нам вибороти пристойне місце, або як писав історик Любомир Луцюк, “Searching for Place”.

Слава Україні!

6 views0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page