top of page

Борис Потапенко: “Україна – бар’єр, що дає відсіч імперським намірам Путіна”

Прес-центр “Вільних Людей” 

Черговий захід проекту “Чаювання Вільних” – зустріч активу “Вільних Людей” та МНК з Борисом Потапенком, віце-президентом Ради Українських Державницьких Організацій Світу – порушив питання “Чому варто підтримувати зв’язок з українською діаспорою?”.

Борис Потапенко та Сергій Кузан


На прикладі власного життя, сенсом якого є безперервна боротьба за визволення та розбудову України, Борис Потапенко доводив, що світове українство – потужний інструмент, без єдності якого існування України в існуючих історичних умовах було б неможливим.

Як зазначив Сергій Кузан, заступник Керівника Проводу “Вільних Людей”, підтримка Заходу – це не ефемерне поняття, а системна праця багатьох поколінь. Борис Потапенко – приклад людини, що все життя віддає боротьбі за Україну. Факт, що він тричі був у в’язниці через акції прямої дії в США і Канаді, спрямовані на актуалізацію українського питання, промовистіший за будь-які слова.

Вільні люди


“У Канаді, від Торонто до Ванкувера, проживає вже шосте покоління українців, яке народилось і виросло за межами Батьківщини. Як не дивно, усі покоління не лише говорять українською, плекають традиції та розбудовують свою громаду, а й всіляко дбають про Українську Державу. Не має значення, де українці фізично проживають, яким повітрям дихають, якою землею ходять. Україна – важлива для її діаспори. Це – ідея, передана від дідів, до батьків, дітей, онуків”, – зазаначив він.

Згадуючи 1951 рік, Борис розповів про батьків, які не маючи вигідного становища чи коштів, віддали все, щоб будувати церкви, народні доми, школи, спортивні клуби, видавництва і т.д., створити окреме українське суспільство, аби “від колиска до погребника бути оточеним українським середовищем”.

“Ми також всіляко привертаємо увагу світу до проблем України, влаштовуючи публічні акції та заходи. Світ має відчути нашу рішучість, лють та відмову від статусу-кво. Те, що вони сприймають як реальність, для українців – несправедливість, чин проти нації”, – додав він.

Борис Потапенко переконаний, що Захід повинен навчитися в українців, що таке боротись за волю і справедливість. “Захід плекає цінності, а живе за інтересами”, – підкреслив Борис.

Таким чином, українська громада діаспори створює умови, в яких представники воюючої України можуть викладати суть і демонструвати реалії. Так, члени Проводу “Вільних Людей” – Андрій Левус, Сергій Кузан, Дмитро Гуменюк, Андрій Бойчук виступали в США, зустрічались з конгресменами, сенаторами, представниками виконавчої влади, лобіюючи українські інтереси і доносячи правдиву інформацію про існуючий стан речей.

Важливою умовою перемоги є саме спільна робота над тим, щоб Україна зайняла своє місце в світі. Для цього треба довести до кінця процес розвалу та поховання навіть самого поняття російського імперіалізму.

“Українці всього світу мають разом пильнувати, щоб кінець Російської імперії означав свободу поневоленим народам, а Україна стала центром у своєму регіоні”, – переконаний Борис Потапенко.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page