top of page

“Бажаю всім глибокої та справжньої радості, яку можемо знайти тільки у Воскреслому Христі…”

Оксана Лупиніс (Ванкувер)

Про важливість свята Пасхи розповів о.Михайло Озорович, адміністратор Катедрального Собору Пресвятої Євхаристії, УГКЦ у Нью-Вестмінстері.

Свято Пасхи – про що воно? Чому воно таке важливе?

Для того, щоб зрозуміти важливість цього свята, потрібно згадати біблійний сюжет цієї події. Воскресіння Христове описують усі євангелисти і вона є дуже промовистою. Тому існує 11 воскресних Євангелій, які ми читаємо на недільних Утренях протягом усього року. За описом євангелистів, після смерті на хресті Ісуса Христа,Його тіло Йосиф із Никодимом поклали в гріб, біля якого поставили сторожу. Через три дні жінки-мироносиці підійшли до гробу, щоб намазати тіло померлого миром (у той час якраз завершилися пасхальні юдейські святкування). Проте вони побачили, що гріб порожній. Євангелисти описують також, що ангели звістили жінкам про воскресіння Ісуса. Далі жінки пішли до апостолів проповідувати їм воскресіння Христа. Зокрема, Марія Магдалина, яку називають “апостолкою апостолів”, першою повідомила про це. Спершу апостоли не вірять жінкам. Проте згодом учні Ісуса переконуються в правоті жінок, знайшовши гріб порожнім.

Важливість цього свята в тому, що воно святкує звершення відкуплення та спасіння людського роду Воплоченим Богом, Ісусом Христом через Його добровільну смерть на хресті, зшестя в Ад та воскресіння з мертвих. Основним джерелом всього християнського життя – віра у Воскреслого Христа. Через цю подію та нашу віру в неї кожен з нас стає причасниками Христової Пасхи, учасниками “нового життя” у Христі.

У Катедральному Соборі Пресвятої Євхаристії, УКЦ у Нью-Вестмінстері

Про віру у Воскреслого Христа, як джерело християнського життя, проповідує апостол Петро: “Ісуса Назарянина […] Бог воскресив, порвавши пута смерті, бо неможливо було, щоб вона держала його в своїй владі […]. Оцього Ісуса Бог воскресив, – ми всі цьому свідки” (Ді. 2, 22-24.32). Значущість події воскресіння для нашого спасіння стверджує апостол Павло: “А як Христос не воскрес, то марна віра ваша” (1 Кр. 15, 17). От уже майже дві тисячі років Церква Христова безперервно свідчить і проповідує воскресіння Христа, щоб люди увірували і спаслися.

Христос своєю смертю “смерть подолав”, а воскресінням “нам дарував життя вічне”. Віра у воскресіння Христове веде нас до віри в Бога – Отця, і Сина, і Святого Духа, бо Христос – Син Божий, “один у Святій Тройці”, у Святому Дусі об’явив нам Бога Отця.

Що у святкуванні Великодня головне, а що допоміжне?

Важливими є Великодні Богослужіння, які передають зміст цього свята у різних піснеспівах та літіргійних традиціях. Воскреслий Христос має бути в центрі святкування. Наша віра в нього – правильний дух нашого святкування. Прийняття Тіла і Крові Господнього у Святому Причасті – найкращий спосіб святкування. Розділення цієї радості з іншими – єдиний спосіб помноження та поширення цієї радості серед тих, хто насправді її потребує.

Що побажаєте своїм парафіянам і всій українській діаспорі в Канаді у світле свято Великодня?

Нехай святкування найбільшої події спасіння людського роду стане нагодою для кожного особисто пережити любов, яку Бог показав нам своїм Воплоченням, життям серед нас, страстями, хресною смертю та Воскресінням. Нехай це святкування стане нагодою до глибшого пізнання Бога, усвідомлення його присутності в нашому житті і зміцнення віри у Воскреслого Христа. Також бажаю, щоб Великодні святкування надихнули нашу надію у краще майбутнє тут, на землі, а найважливіше – у вічності, ворота якої Христос відчинив нам заново своїм Воскресінням. Проте, найбільше, чого бажаю своїм парафіянам та всій українській діаспорі, це правдивої, глибокої, непорушної, заразної (тої, яка легко передається іншим), справжньої радості, яку можемо найти тільки у Воскреслому Христі.

3 views0 comments

Commenti


Post: Blog2_Post
bottom of page