top of page

02

Оплата готівкою, дебетовою, кредитною карткою або чеком

Багато канадців використовують готівку для оплати. Однак більшість із них сьогодні використовують дебетові й кредитні картки. Дебетові картки дозволяють вам використовувати гроші з вашого банківського рахунку для оплати. Більшість магазинів і ресторанів приймають дебетові картки.

Дебетову картку ви можете отримати у своєму банку або в кредитній спілці.

Кредитні картки дозволяють купувати зараз, а платити потім. Ви можете отримати кредитні картки в банках, супермаркетах і на заправках. Якщо ви не виплатите повну суму місячних витрат на кредитній картці, ви маєте сплатити відсоток. Різні компанії, що випускають кредитні картки, нараховують різні відсотки. Дізнайтеся відсоток, який вони нараховують. Він може суттєво вплинути на суми, які вам доведеться сплачувати.

Захищайте ваші дебетові та кредитні картки так само, як і гроші. Зберігайте їх у безпечному місці.
Щоб використовувати дебетову або кредитну картку, вам потрібен секретний номер (персональний ідентифікаційний номер або PIN). Захищайте ваш PIN-код.

Деякі канадці використовують дебетові або кредитні картки за допомогою своїх смартфонів, і в деяких місцях оплату можна здійснювати шляхом сканування екрану телефона. Ви також можете прикласти свою кредитну або дебетову картку для оплати. При прикладанні картки вводити PIN-код не потрібно.

Замість готівки іноді використовують чеки. Багато магазинів чеки не приймають. Перш ніж здійснювати покупки, запитайте касира, чи приймають вони чеки. Для оплати чеком вам знадобиться посвідчення особи.

Банківська система 02
bottom of page