top of page

01

Що таке житловий кооператив?

Членство в житловому кооперативі відрізняється від оренди. В орендному житлі ви є орендарем. Хтось інший володіє житлом, а ви оплачуєте його використання. У кооперативах власниками житла є його мешканці. Кооперативи є некомерційними організаціями. Вони заробляють гроші, щоб сплачувати витрати на будинок. Мешканці є членами кооперативу. Управління кооперативом здійснює рада директорів. Членів ради директорів обирають члени кооперативу. Всі члени кооперативу сплачують щомісячні платежі за житло. У кооперативах є групові правила, але немає орендодавця. Члени можуть залишатися
в кооперативі доти, доки виконують його правила. Кооператив не може виселяти мешканців для реновації (ремонту) або продавати будинок. Тому проживання в кооперативі може бути більш надійним, ніж у орендованому житлі.
Організація Co-operative Housing Federation Британської Колумбії має відео, яке пояснює правила проживання в кооперативі: https://www.chf.bc.ca/what-is-a-co-op/

Деякі житлові кооперативи також пропонують спеціальні приміщення з меншою орендною платою для людей із низьким рівнем доходу. Це називається орендним платежем залежно від доходу (RGI). Люди з високим доходом сплачують вищі орендні платежі, а люди з низьким — нижчі. Для отримання права на RGI у кооперативних приміщеннях слід подати заяву. Кооперативи можуть мати список очікування, перебування в якому може тривати досить довго.

Якщо у вас виникло питання, відповідь на яке вам не вдалось знайти на нашому сайті, ви можете заповнити форму натиснувши на кнопку "ASK US". Волонтери нашого сайту постараються в найближчий час знайти відповідь на найпопулярніші питання і додати відвовіді до сайту.

bottom of page