top of page

03

Визначення термінів

Чек — паперовий документ, який обіцяє сплату грошей. Чек показує банку, скільки грошей слід видати особі, на яку його виписано.

Кредит — надання грошей у борг. Це слово також використовується щодо наступного:
1) Кредитні картки: картки, які використовуються для придбання товарів або послуг. Власник кредитної картки бере у банка або кредитної спілки гроші у борг, щоб придбати щось зараз, а сплатити потім. У разі несвоєчасної оплати власник кредитної картки має сплатити більше грошей (процент).
2) Кредитний рейтинг: канадці, які беруть гроші у борг, мають кредитний рейтинг. Якщо ваш кредитний рейтинг високий, компанії та орендодавці знають, що ви сплатите гроші, які позичите. Якщо ваш кредитний рейтинг низький, у минулому ви не сплачували своїх позик. Деякі орендодавці не здають житло людям із поганим кредитним рейтингом.
3) Перевірка кредитної історії — перевірка наявності у вас достатньої кількості грошей для оплати. Перевірка кредитної історії пов'язана з вашим кредитним рейтингом. Якщо ви захочете орендувати житло або подати заяву на отримання кредитної картки, вас можуть попросити пройти перевірку кредитної історії.
4) Переплата: ситуація, коли ви сплатили більше грошей, ніж заборгували, за щось, що постійно використовуєте, наприклад за водопостачання. У такому випадку ви не зможете забрати гроші назад. Замість цього переплата використовуватиметься для оплати ваших майбутніх рахунків.

Борг — ситуація, коли ви заборгували гроші банку, іншій фінансовій організації або людині. Це стосується кредитів, іпотеки та боргів за кредитною карткою.

Відповідність критеріям — умови, відповідність яким дозволяє вам розраховувати
на щось. Щоб відповідати критеріям отримання кредиту, ви повинні мати достатньо грошей або достатній дохід, щоб мати змогу виплатити борг. Щоб користуватися програмами урядової підтримки, ви маєте відповідати їх вимогам. Такі вимоги можуть стосуватися розміру вашого доходу, вашого віку або статусу громадянства.

Відсоток — вартість послуги з надання вам грошей у борг. Це сума, яку банк нараховує вам при використанні вами грошей банку. Наприклад, якщо берете у борг 1000$, вам може бути нарахований відсоток у сумі 1%. Це означає, що ви маєте сплатити 10$ на додаток до позиченої вами суми в 1000$.

Тіло кредиту — точна сума позичених вами коштів. Якщо ви берете у борг 1000$, ви маєте сплатити тіло кредиту (1000$) плюс відсоток (плату за те, що вам дали гроші у борг).

Квитанція — паперовий документ або електронний лист, наданий магазином або компанією як доказ того, що ви сплатили за товар. Також у квитанції вказується, що ви придбали й коли за це сплатили.

Програма безпеки/ПЗ безпеки — програми та ПЗ для захисту вашого комп'ютера й вашої особистої інформації.

Транзакція — запис про гроші, які були переведено на ваш банківський рахунок (або кредитну картку) або з нього.

Загальні терміни про банківську систему 03

Якщо у вас виникло питання, відповідь на яке вам не вдалось знайти на нашому сайті, ви можете заповнити форму натиснувши на кнопку "ASK US". Волонтери нашого сайту постараються в найближчий час знайти відповідь на найпопулярніші питання і додати відвовіді до сайту.

bottom of page