top of page

Якщо у вас виникло питання, відповідь на яке вам не вдалось знайти на нашому сайті, ви можете заповнити форму натиснувши на кнопку "ASK US". Волонтери нашого сайту постараються в найближчий час знайти відповідь на найпопулярніші питання і додати відвовіді до сайту.

04

Практичний тест з водіння (road test)

Записатися можна тут: https://www.icbc.com/driver-licensing/visit-dl-office/Pages/Book-a-road-test.aspx
або за телефоном +1 800 950 1498.

Якщо ви не отримували тимчасове посвідчення водія, можуть бути складності з записом онлайн, в такому разі потрібно записуватися за телефоном. Зарезервовану дату тесту можна перенести, але у разі перенесення менш як за 48 годин до призначеного часу необхідно сплатити $25 при наступному зверненні.
Тест коштує $50, для пенсіонерів від 65р безкоштовно.
З собою потрібно мати ті ж документи, що й на теоретичний тест.

На тест потрібно привезти легковий автомобіль з Канадською реєстрацією та відповідним страхуванням. Офіси ліцензування водіїв не надають автомобілі для тестів.
Автомобіль може бути власним, наданий інструктором чи автошколою, або орендованим, але в останньому випадку якщо він орендований (позичений) у компанії, необхідний офіційний лист від цієї компанії, що засвідчує згоду на використання автомобіля саме для тесту з водіння. Автомобіль повинен відповідати вимогам безпеки, зокрема не допускаються:
- тріщини чи незаконно тоновані вікна
- світіння індикаторів несправності на панелі приладів (подушка безпеки, ABS тощо)
- несправні або стерті паски безпеки
- непрацюючі індикатори поворотів, стоп-сигнали або фори, або вони ж з значно потрісканими чи відсутніми світлофільтрами
- неробочий звуковий сигнал
- невідповідні шини
- непрацюючі двері (дверні замки) чи вікна (склопідйомники)
- недостатня кількість пального чи електричного заряду
- відсутність чи невідповідність страховки

На початку тесту, перед виїздом на дорогу, екзаменатор перевірить навички користування приладами автомобіля (включення показників повороту, фар, обдувача лобового скла), а також вміння подачі сигналів повороту та стопу рукою.
Під час тесту екзаменатор даватиме вказівки щодо поворотів на перехрестях, зміни смуг тощо. Якщо екзаменатор не дає жодних вказівок, необхідно слідувати по дорозі дотримуючись вимог дорожніх знаків (наприклад, якщо знаки дозволяють лише правий поворот, необхідно повернути направо без вказівки). Також перевіряють навички паркування та їзди заднім ходом. Екзаменатор не даватиме вказівок, які порушують правила. Під час руху екзаменатор оцінює:
1. Відсутність систематичних помилок при водінні – допускається не більше двох однотипних помилок одного типу. Типовими помилками є зокрема:
- відсутність перевірок сліпих зон: при поворотах/зміні смуги - поглядом через плече; перед рушанням назад – огляд на 360 градусів
- правильність місця зупинки при стоп-лінії
відсутність надміру різких зупинок
- поворот на перехресті в неправильну смугу
- повільна їзда з швидкістю меншою за встановлений ліміт (на 5 км/год і більше) без причини
- відсутність порушень правил – не допускається жодне порушення; найчастіші порушення на тесті:
перевищення швидкості понад 35 км/год в зоні з лімітом 30 км/год, понад 60 км/год в зоні 50 км/год
проїзд знаку STOP чи правий поворот на червоне світло без повної зупинки
- відсутність небезпечних дій, вчинених водієм

Для уникнення повторних перездач навіть дуже досвідченим водіям рекомендується пройти одне або декілька занять в автошколі.

У разі успішної здачі тесту, необхідно доплатити збір за видачу посвідчення $31. На місці видають тимчасове повне посвідчення водія (Class 5, папір без фото, термін дії 2 місяці), а приблизно через місяць на вказану вами адресу проживання поштою прийде посвідчення водія у формі пластикової картки з фото (Class 5, термін дії 1 - 2 роки).

Якщо ви не здасте успішно тест на водіння, ваше іноземне посвідчення вам не повертають, ви отримаєте тимчасове учнівське посвідчення водія (interim driver’s license, class 5L), з яким забороняється самостійна їзда (див. обмеження вище). Після першої невдалої здачі практичного тесту записатися можна на дату через не менше 14 днів, після другої – 30 днів, третьої і наступних – 60 днів.

Водійські права 04

Якщо у вас виникло питання, відповідь на яке вам не вдалось знайти на нашому сайті, ви можете заповнити форму натиснувши на кнопку "ASK US". Волонтери нашого сайту постараються в найближчий час знайти відповідь на найпопулярніші питання і додати відвовіді до сайту.

bottom of page