top of page

06

Контрольний перелік, перш ніж в'їхати

Підготуйте контрольний перелік, перш ніж в'їхати.
- Обов'язково підпишіть договір оренди житла
Після того, як ви узгодите питання з орендою будинку або квартири, ви й орендодавець маєте укласти договір. Він називається договором оренди житла. Договір має бути укладений письмово. Він містить правила щодо оренди житла. Відповідно до законів, орендодавець і орендар мають певні права й обов'язки. Договір оренди житла має відповідати законам. Перш ніж підписати такий договір, переконайтеся, що ви розумієте весь його зміст. Якщо вам щось незрозуміло, зверніться до відповідної людини а допомогою. Вам може знадобитися переклад договору на вашу мову. Для отримання додаткової інформації завітайте на вебсайт Tenant Resource and Advisory Centre (TRAC): https://tenants.bc.ca/tenancy-agreements/

- Перевірте наявність пошкоджень
Перш ніж в'їхати, перевірте орендне житло на наявність пошкоджень. Попросіть орендодавця зробити цю перевірку разом із вами. Сфотографуйте всі пошкодження, які бачите, такі як дірки або плями на підлозі. Заповніть звіт про стан Condition Inspection Report разом із вашим орендодавцем. Цей звіт має містити всі пошкодження, наявні на момент вашого в'їзду в житло. Звіт має бути підписаний вами й орендодавцем. При виїзді ви можете скористатися ним, щоб забрати свою заставу: http://tenants.bc.ca/condition-inspection-reports/

- Комунальні й інші послуги
Іноді послуги зв'язку (телефон, Інтернет) і комунальні послуги (вода, електрика, газ) включаються в оренду. Перегляньте свій договір оренди. Якщо ні, ви маєте сплачувати за них окремо. Зв'яжіться з компанією, яка надає послуги телефонного й Інтернет-зв'язку, щоб попросити її надавати вам послуги.

- Придбайте страховку для орендодавців
Страховку можуть придбати власники житла й орендарі.
Якщо ви орендар, ви маєте придбати страховку для орендаря. Ця страховка компенсує пошкодження вашого майна (ваших речей) у орендованому житлі — наприклад у разі пожежі, повені, землетрусу або крадіжки.

Якщо у вас виникло питання, відповідь на яке вам не вдалось знайти на нашому сайті, ви можете заповнити форму натиснувши на кнопку "ASK US". Волонтери нашого сайту постараються в найближчий час знайти відповідь на найпопулярніші питання і додати відвовіді до сайту.

bottom of page